Wydarzenia

Janasik: Nie stwarzaliśmy sytuacji

2022-11-06 14:52:00
Śląsk Wrocław przegrał wyjazdowe starcie z Miedzią Legnica (0:1) w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. O pomeczowy komentarz poprosiliśmy Patryka Janasika.
Patryk Janasik: Na pewno brakowało okazji. Nie stwarzaliśmy sobie tych sytuacji i tak naprawdę nie mieliśmy z czego strzelić gola. Dopiero w drugiej połowie była okazja Erika, kiedy mogliśmy wyrównać. Poza tym tych sytuacji praktycznie sobie nie kreowaliśmy. Nad tym na pewno musimy popracować, bo jeśli się ich nie stwarza, nie da się zdobywać bramek.
 
Po meczu trudno mi na gorąco powiedzieć, dlaczego to spotkanie aż tak różniło się od meczu w Płocku. Z teoretycznie mocniejszymi rywalami gra się nam lepiej, a z tymi teoretycznie słabszymi nasze mecze nie wyglądają zbyt dobrze. Musimy przeanalizować ten mecz na chłodno, ale jak wspominałem – jeśli nie stwarzamy sytuacji, to meczu nie da się wygrać.
 
Każdego piłkarza cieszy fakt, że można grać co trzy dni. Ten okres jest bardzo intensywny i fajnie, że tak szybko gramy kolejny mecz, bo nie będziemy rozpamiętywać tej porażki. Zmobilizowani będziemy przygotowywać się do kolejnego spotkania w Pucharze Polski.
Autor: Mateusz Lubański, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław