Wydarzenia

Janasik: Potwierdziliśmy dominację

2022-08-31 18:30:00
Śląsk Wrocław pokonał w I rundzie Pucharu Polski Ruch Wysokie Mazowieckie i awansował do kolejnej rundy. Po meczu zamieniliśmy kilka słów z jednym ze strzelców w dzisiejszym starciu, Patrykiem Janasikiem.
Patryk Janasik: Cieszę się z bramki, bo to świetne uczucie strzelić gola. Nawet dla obrońcy! Dzisiaj wyjątkowo wystąpiłem na lewej obronie, ale ta pozycja nie jest mi obca. Nasz rywal grał większość spotkania w osłabieniu i mogłem sobie pozwolić na więcej swobody w ofensywie, gdy pojawiłem się na boisku. Dzisiaj wygraliśmy pewnie i przekonująco. Potwierdziliśmy bramkami naszą dominacje, to najważniejsze.

W pierwszej połowie mieliśmy swoje sytuacje, ale bramkarz gości spisywał się nienagannie. Defensywa też była mocno cofnięta i pewnie przez to mieliśmy problem ze strzeleniem tej pierwszej bramki. Później, po pierwszym trafieniu, gra zaczęła wyglądać nieco inaczej. To była kwestia czasu i wiedzieliśmy, że strzelimy kolejne. Byliśmy spokojni i od początku mieliśmy świadomość, że osiągniemy pozytywny rezultat. Cierpliwie budowaliśmy akcję, wiedząc, że jeśli nie wpadnie za pierwszym, drugim czy trzecim razem, to trzeba stworzyć czwartą i piątą sytuację, a wtedy gol przyjdzie. I tak się stało.
Autor: Marek Wadas, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław