Wydarzenia

Klimala: Zamierzamy odrobić stratę do Jagiellonii

2024-04-05 10:20:00
Podczas konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której Śląsk Wrocław zmierzy się z Wartą Poznań, na pytania dziennikarzy odpowiedział napastnik WKS-u Patryk Klimala.

O NIEMOCY STRZELECKIEJ:

 

Myślę, że nie uwierzyłbym, jeśli ktoś powiedziałby mi, że w kwietniu dalej nie będę miał strzelonej bramki. Nie siedzi mi to w głowie, ale jest to coś, z czego nie jestem zadowolony i ciężko pracuje, żeby zdobyć pierwszego gola dla Śląska. Mam nadzieję, że stanie się to w jutrzejszym meczu z Wartą.

 

Na pewno czułbym się bardziej komfortowo, gdybym grał więcej, ale decyzja należy do trenera. Uważam jednak, że otrzymywałbym więcej szans, gdybym wykorzystywał moje sytuacje, więc o brak minut na boisku mogę mieć pretensje tylko do siebie.

 

 

O WSPÓŁPRACY Z EXPOSITO:

 

Jestem pozytywnie zaskoczony, jeśli chodzi o współpracę z Erikiem. Nie spodziewałem się, że będąc tak krótko w klubie, Erik tak często będzie mnie szukał na boisku. Kluczowe podania w moją stronę w ostatnim meczu z Piastem były kierowane właśnie od Erika Exposito.

 

O POZYCJI NA BOISKU:

 

Współpraca z Erikiem Exposito opiera się na wymienności pozycji, jednak moja nominalna pozycja to numer 9. Tam czuję się najlepiej bez względu na to czy gramy na jednego, czy dwóch napastników. Jeżeli trener będzie oczekiwał ode mnie, żeby zagrać na innej pozycji, to ja to zrobię. 

 

O NIEUDANYM STRACIE RUNDY:

 

Na pewno po poprzedniej rundzie nikt nie spodziewał się, że tak zaczniemy drugą, ale czasami tak się zdarza. Jesteśmy zespołem i zawodnikami, którzy w szatni nie są smutni. Wiemy, co mamy robić, wiemy jakie błędy popełniamy i wiemy, co mamy zrobić, żeby wygrać z Wartą. Margines błędu jest coraz mniejszy u wszystkich. My patrzymy tylko na to, że tracimy 4 punkty do Jagiellonii i chcemy je odrobić. 


Spotkanie Śląska z Wartą zaplanowane jest na sobotę, na godz. 20:00. Wejściówki są do nabycia TUTAJ.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław