Wydarzenia

Konczkowski: Pokazaliśmy mentalną siłę

2022-09-10 17:45:00
Śląsk Wrocław zwyciężył 2:1 w meczu przyjaźni z Lechią Gdańsk. Po meczu porozmawialiśmy z Martinem Konczkowskim, który podsumował trzecie ligowe zwycięstwo Śląska.
Martin Konczkowski: Myślę, że po tych dwóch bardzo słabych meczach ligowych i po bardzo słabej pierwszej połowie pokazaliśmy charakter. Druga połowa była zupełnie inna, odmieniliśmy losy spotkania i zdobyliśmy też zwycięską bramkę. Pokazaliśmy w ten sposób naszą psychologiczną siłę. Druga połowa pokazała nam, w jakim kierunku powinniśmy iść, jeśli będziemy grali z takim zaangażowaniem, determinacją i wiarą w to, co robimy. Wtedy na pewno będzie to inaczej wyglądać, niż w ostatnich dwóch meczach.

Ciężko mi powiedzieć, z czego wynika to, że początek wyglądał w ten sposób, Widoczna była jakaś nerwowość w naszej grze, dużo było chaosu, a wtedy potrzeba spokoju i cierpliwości. Lechia podchodziła do nas pressingiem i byliśmy zagubieni. Na szczęście na drugą połowę wyszliśmy z innym nastawieniem.

Pokazaliśmy naszą siłę mentalną, bo rzut karny nas nie podłamał, nie zatrzymaliśmy się z myślą, że mamy remis. Ktoś mógłby powiedzieć, że po niestrzelonym rzucie karnym morale mogą opaść, ale my dążyliśmy do zwycięstwa, bo gramy u siebie, czuliśmy się dobrze na murawie i los nam to wynagrodził.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław