Wydarzenia

Łabojko: Będziemy zdeterminowani, by wygrywać

2019-07-14 19:45:00
Jakub Łabojko przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 zdradził, jakiego Śląska mogą spodziewać się kibice. Pomocnik próbował także ocenić, jak będą wyglądać nadchodzące rozgrywki.
Jakub Łabojko: Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu. Cieszy również to, że wygraliśmy praktycznie wszystkie sparingi oprócz jednego. To napawa optymizmem. Myślę, że to dobry prognostyk przez ligą, która zaczyna się już za tydzień. 
 
Dużo pracowaliśmy na obozie w Rogli nad przygotowaniem fizycznym. Szczególne warunki, które tam panowały na pewno nam w tym pomogły. Teraz czujemy się zdecydowanie lepiej niż przed obozem. 
 
Na pewno będziemy jeszcze rozmawiać o celach na ten sezon. Ja chciałbym awansować do górnej ósemki. Nie chciałbym powtórki z poprzedniego sezonu. Wiem, że w ostatnich latach sytuacja wyglądała podobnie jak na zakończenie poprzednich rozgrywek. Chciałbym też przejść przez ten sezon spokojnie i zagrać jak największą liczbę meczów. 
 
W nadchodzącym sezonie kibice mogą się spodziewać Śląska walczącego od początku do końca i nie odpuszczającego. Będziemy zdeterminowani, żeby wygrać w każdym meczu. To mogę zagwarantować. Zrobimy wszystko, by jak najczęściej zwyciężać. 
 
Jeśli chodzi o wygląd całej ligi, dużo zależy od zespołów grających w rozgrywkach europejskich i od tego, jak długo będzie trwała ich przygoda. Na pewno zmienia się to, że trzy zespoły spadają z ligi, więc walka przez najbliższe trzydzieści kolejek będzie bardzo zacięta. Do tego dochodzi oczywiście większa presja pod koniec sezonu, więc na pewno nikt nie będzie chciał grać w dolnej ósemce, co spowoduje to, że rozgrywki będą na pewno ciekawsze. 
 
Autor: Oliwia Stasiak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław