Wydarzenia

Lavička: Bardzo ważne będzie nastawienie mentalne

2019-05-13 16:00:00
- Wtorkowy mecz będzie bardzo ważny dla obu zespołów. Gramy z trudnym rywalem i chcemy być jak najlepiej przygotowani – mówi przed jutrzejszym starciem z Miedzią Legnica trener WKS-u Vitezslav Lavička.
Vitezslav Lavička: - Ostatnie mecze są rozgrywane blisko siebie. Zrobiliśmy dobry wynik przeciwko Wiśle Płock i mamy teraz tylko dwa dni przerwy między spotkaniem w Legnicy. Po meczu z Wisłą nasi piłkarze przeszli odnowę jeszcze na Stadionie Wrocław, a w niedzielę był trening regeneracyjny. Dziś mamy analizę gry Miedzi Legnica, a po jej zakończeniu trening taktyczny. Jutro spotykamy się na Oporowskiej – przed nami krótki rozruch, będziemy także ćwiczyć stałe fragmenty gry, ustawienie na boisku, a następnie wyjeżdżamy do Legnicy. 
 
W tym ostatnim tygodniu sezonu przez natłok meczów nie ma zbyt wiele czasu na treningi, dlatego bardzo ważne będzie nastawienie mentalne. Dużo rozmawiamy z naszymi zawodnikami, staramy się dać im wsparcie i odpowiednio przygotować każdego piłkarza do nadchodzących spotkań.
 
Pozytywne jest to, że kontuzjowani zawodnicy wracają do treningów. Jedynie Igors Tarasovs leczy jeszcze swój uraz. Natomiast Mateusz Hołownia i Lubambo Musonda trenują już z zespołem. Jutro po zajęciach wybierzemy 18 zawodników, którzy pojadą do Legnicy. 
 
Wiemy, że Miedź ma dobrą drużynę. Mierzyliśmy się z nimi ostatnio we Wrocławiu i zremisowaliśmy 0:0. Wtorkowy mecz będzie bardzo ważny dla obu zespołów. Gramy z trudnym rywalem i chcemy być jak najlepiej przygotowani. 
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław