Wydarzenia

Lavička: Będziemy walczyć dalej

2020-06-10 21:00:00
- Dzisiejsze spotkanie było odzwierciedleniem tego sezonu, były lepsze i gorsze momenty. Krok po kroku dążyliśmy do wyznaczonego celu, a teraz będziemy walczyć dalej - mówił po zwycięskim meczu w Płocku Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław.
Vitezslav Lavička: Był to dla nas bardzo ważny mecz. Najbardziej cenię dzisiaj charakter jaki pokazali zawodnicy. W pierwszej połowie dopuszczaliśmy do zbyt wielu stałych fragmentów, które Wisła potrafiła wykorzystać i zdobyła w ten sposób bramkę. Zespół nie zrezygnował, nadal był konsekwentny. W drugiej połowie ta gra przyniosła skutek, odwróciliśmy losy meczu i to jest najważniejsze.
 
Dzisiaj Robert Pich pokazał, że wie, jak gra się w piłkę. Wszedł jako zmiennik w drugiej połowie, dał nam nie tylko nową energię, ale też liczby w postaci bramki i asysty. 
 
Mówiliśmy przed sezonem, że naszym celem jest grupa mistrzowska. Dzisiejsze spotkanie było odzwierciedleniem tego sezonu, były lepsze i gorsze momenty. Krok po kroku dążyliśmy do wyznaczonego celu, a teraz będziemy walczyć dalej. 
 
Guillermo Cotugno łapał skurcze w meczu z Arką. Nie była to pierwsza taka sytuacja, więc dziś zdecydowaliśmy się na zmianę. Mieliśmy przygotowane dwa warianty, wybraliśmy ten bardziej ofensywny i zagrał Lubambo Musonda, który skutecznie wykonał swoją robotę i zagrał dobry mecz. 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław