Wydarzenia

Lavička: Będziemy walczyć o zwycięstwo

2021-03-05 11:00:00
- Czeka nas spore wyzwanie. Gramy z liderem PKO Ekstraklasy. W meczach na własnym stadionie nasi zawodnicy mają większą pewność siebie. Mam nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani i osiągniemy dobry wynik. Będziemy walczyć o zwycięstwo - mówił Vitezslav Lavička na konferencji prasowej przed meczem z Legią Warszawa.
Vitezslav Lavička: W meczach przeciwko Legii przede wszystkim trzeba się nastawić na wykonanie dobrej roboty. Wszystko musi być dobrze zbalansowane. Nie chcemy tylko bronić, ale musimy być dobrze zorganizowani, aktywni i nie dawać przeciwnikowi miejsca na szybkie ataki środkiem boiska. Wiemy, że Legia ma też bardzo dobrych wahadłowych, którzy są nastawieni ofensywnie. Legia to zespół, który potrafi utrzymywać się przy piłce. Chcemy wykorzystać swoje sytuacje, choćby po przejęciu piłki. Pracowaliśmy nad tym podczas treningów. 
 
Analizowaliśmy grę Legii. To jakościowy zespół. Na każdej pozycji mają dobrych zawodników. Zgadzam się, że to drużyna, która jest bardziej nastawiona na ofensywę. Nasze ustawienie ma się opierać na równowadze między atakiem i obroną. Chcemy wykorzystać swoje okazje. Gra ofensywna nie sprowadza się tylko do gry na dwóch napastników. My gramy dwójką skrzydłowych i jednym napastnikiem. W meczach z Piastem i Pogonią wprowadzaliśmy drugiego zawodnika na pozycję numer 9 i jest to pewna opcja, jaką można wykorzystać. 
 
Czeka nas spore wyzwanie. Gramy z liderem PKO Ekstraklasy. W meczach na własnym stadionie nasi zawodnicy mają większą pewność siebie. Mam nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani i osiągniemy dobry wynik. Będziemy walczyć o zwycięstwo. 
 
Debiut w meczu z takim zespołem jak Pogoń nie był łatwy dla Łukasza Bejgera, ale pokazał, że jest zawodnikiem o sporym potencjale. Były sytuacje, w których spisał się bardzo dobrze. Sprawił, że sztab trenerski ma teraz pozytywny ból głowy, jeśli chodzi o wybór składu. Będziemy się zastanawiać, czy w podstawowym składzie zagra on, czy postawimy na bardziej doświadczonych zawodników. Przed nami jeszcze dwa treningi. Po nich podejmiemy ostateczną decyzję. 
 
Szacunek dla Mathieu Scaleta. Dostał swoją szansę, o którą bardzo długo walczył. W ostatnich meczach pokazuje, że może wiele dać drużynie. Krok po kroku przyzwyczaja się do gry w środku pola i w momencie gdy brakuje nam tam Krzysztofa Mączyńskiego, to Mathieu Scalet pokazuje, że może go zastąpić. 
 
Mamy trochę problemów z kontuzjami. W tym tygodniu Israel Puerto i Maciej Wilusz trenowali indywidualnie. Mamy jeszcze dwa treningi i będziemy analizować, jak wygląda sytuacja zdrowotna. Jeśli ci zawodnicy będą gotowi w stu procentach, weźmiemy ich pod uwagę przy ustalaniu składu. Jeśli będzie inaczej, zdecydujemy się na inny wariant.
 
Luquinhas to zawodnik, który bardzo dobrze czuje się z piłką przy nodze. Jest szybki, robi różnicę i sprawia problemy każdej obronie, przeciwko której gra. Nie wystąpi w meczu z nami, ale Legia ma wielu jakościowych zawodników w swoim składzie i na pewno zastąpi go ktoś równie dobry.
 
Cieszymy się, że grając na własnym stadionie zawodnicy pokazują większą pewność siebie. Stadion Wrocław to nasza twierdza. Nie ma kibiców, co niewątpliwie jest minusem, ale zespół po prostu czuje się tutaj dobrze. Mam nadzieję, że przeciwko Legii pokażemy, że możemy wygrać z każdym. Wiemy, że gramy z liderem, jest to dla nas wyzwanie, bo za mojej kadencji jeszcze z nimi nie wygraliśmy. Mam nadzieję, że kibice będą nas wspierać przed telewizorami i dadzą nam siłę, byśmy osiągnęli dobry wynik.
 
Waldemar Sobota jest ważny dla naszej drużyny. Ma spore doświadczenie i dobry charakter. Jest nastawiony na pracę, pozytywnie wpływa na młodszych zawodników. Funkcjonuje dobrze nie tylko na boisku, ale też w szatni. On sam oczekuje od siebie więcej jakości i efektywności. Rozmawiamy z nim, omawiamy lepsze i gorsze fragmenty jego gry. Wierzymy, że w końcówce sezonu będzie szedł w górę i da drużynie jeszcze więcej. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław