Wydarzenia

Lavička: Brakowało aktywności w ofensywie

2019-09-23 23:30:00
Po przegranym meczu z Widzewem Łódź na pytania dziennikarzy odpowiedział Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław.
Vitezslav Lavička: Gratulacje dla Widzewa. Zagrali bardzo dobry mecz. Nie możemy być dzisiaj zadowoleni, bo chcieliśmy tu wygrać i awansować. Nasza gra nie była taka, jak oczekiwaliśmy. Popełniliśmy błędy w obronie w kluczowych sytuacjach. Dzisiaj grali w naszym składzie zawodnicy, którzy czekali na swoją szansę. Była to moja decyzja. Myślę, że niektórzy byli speszeni atmosferą. To spotkanie dało mi dużo informacji o zawodnikach i drużynie. Teraz ważne jest to, byśmy wrócili do poziomu, jaki prezentowaliśmy w Ekstraklasie. 
 
Mieliśmy okazję w pierwszej połowie. Damian Gąska był bliski zdobycia bramki. W drugiej połowie Robert Pich mógł strzelić gola. Dla mnie to było jednak za mało, brakowało aktywności w ataku. W drugiej połowie zabrakło nam organizacji gry i popełniliśmy błędy w kluczowych momentach.
 
Dla mnie Widzew to drużyna ekstraklasowa, biorąc pod uwagę atmosferę na stadionie i grę zespołu. Życzę im wszystkiego dobrego i jak najszybszego powrotu do Ekstraklasy.  
 
Za dwa dni gramy mecz z Koroną. Te krytyczne sytuacje pokazują, jaka jest prawdziwa siła tej drużyny. Jestem zadowolony z tego, jak funkcjonuje ta drużyna. Chcę wierzyć, że szybko zregenerujemy się fizycznie i mentalnie i będziemy gotowi na mecz z Koroną. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław