Wydarzenia

Lavička: Chcemy osiągnąć dobry wynik

2020-07-10 13:15:00
- Wiemy jaki jest terminarz na ostatnie trzy mecze. Jak zwykle skupiamy się na najbliższym spotkaniu. Robimy wszystko, by przygotować się dobrze taktycznie i fizycznie - mówił Vitezslav Lavička na konferencji prasowej przed meczem z Pogonią Szczecin.
Vitezslav Lavička: Zawsze analizujemy wszystkie sytuacje z meczu. Zarówno to, co zrobiliśmy dobrze, jak i to, co zrobiliśmy źle. Tak też było po spotkaniu z Piastem. Sytuacja, w której straciliśmy bramkę wyglądała tak, że straciliśmy piłkę w środku boiska i nastąpiło szybkie przejście przeciwnika do ataku. Ważne, by nasi zawodnicy szybko reagowali. Drugi ważny punkt to krycie przeciwnika w naszym polu karnym. Nasz obrońca był trochę spóźniony. Trzeba też jednak zauważyć bardzo dobrą grę i zachowanie Piotra Parzyszka. 
 
Wiemy jaki jest terminarz na ostatnie trzy mecze. Jak zwykle skupiamy się na najbliższym spotkaniu. Robimy wszystko, by przygotować się dobrze taktycznie i fizycznie. To końcówka sezonu, wszystkie drużyny mają swoje problemy. Widziałem w trakcie treningów w tym tygodniu, że zawodnicy są zaangażowani i chcą osiągnąć dobry wynik.
 
Diego Żivulić miał małe problemy zdrowotne, ale teraz jest w stu procentach gotowy i trenuje z zespołem.
 
To ostatnia część sezonu. Wszyscy mają swoje problemy. U nas zabraknie dwóch podstawowych zawodników środka pola – Krzysztofa Mączyńskiego i Michała Chrapka. Patrzyliśmy, jakie mamy możliwości w środku pola na mecz z Pogonią. Mamy dwa warianty, ale ostateczna decyzja zostanie podjęta jutro po treningu. 
 
Godzina meczu z Pogonią jest nietypowa, ale szanujemy to. Nie jest to dla nas problem, bo większość treningów robimy o podobnej porze. Dziś trenowaliśmy na Stadionie Wrocław właśnie w tych godzinach i myślę, że nie będzie to dla nas problem. Będziemy przygotowani. 
 
Filipa Raicevicia nie ma już z nami. Na każdej pozycji w zespole potrzebna jest rywalizacja. Każdy zawodnik na tym korzysta. Rozmawiamy z zarządem o możliwości podpisania napastnika, nasi scouci wytypowali kandydatów i jesteśmy bliscy podjęcia decyzji. Teraz jednak, skupiamy się jeszcze na tym sezonie.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław