Wydarzenia

Lavička: Dla nas to lekcja

2020-06-21 20:00:00
- Przyjechaliśmy do Warszawy z szacunkiem do przeciwnika i jego jakości, ale też naszą taktyką i chęcią do zaprezentowania dobrej gry. W takim meczu potrzeba jednak wiele konsekwencji - mówi Vitezslav Lavička, szkoleniowiec Śląska Wrocław, po porażce z Legią Warszawa (0:2).
Vitezslav Lavička: Przyjechaliśmy do Warszawy z szacunkiem do przeciwnika  i jego jakości, ale też z naszą taktyką i chęcią do zaprezentowania dobrej gry. W takim meczu potrzeba jednak wiele konsekwencji. Przed przerwą trzymaliśmy dobrą aktywność, długo prowadziliśmy grę. Nie potrafiliśmy jednak wykorzystać szans i mocniej zagrozić. Legia czekała na swoje okazje, miała bardzo szybkie przejście do ofensywy. Straciliśmy pierwszą bramkę, za późno zareagowaliśmy i Gwilia to wykorzystał.
 
Po zmianie stron za szybko straciliśmy drugiego gola. Przegraliśmy pojedynek z Pekhartem, a ten wyłożył piłkę Gwilii. Umiejętności i szybka współpraca ofensywnych zawodników Legii sprawiała nam problemy. Walczyliśmy o swoje szanse, ale później, gdy już straciliśmy Diego Żivulicia, było bardzo ciężko. Z takim przeciwnikiem granie w osłabieniu jest niezwykle wymagające. Legia wygrała zasłużenie. Dla nas to lekcja.
 
W tym meczu były dobre rzeczy z naszej strony, ale i błędy, które Legia wykorzystała. Chcieliśmy grać swoją grę, być aktywni, pokazać więcej z przodu. Legia zaprezentowała konsekwencję i bezkompromisowo wykorzystała nasze błędy. Gratulacje dla nich.
 
Zmiany dokonaliśmy dlatego, by dać na boisko nową energię dla drużyny, nie myśleliśmy o odpoczywaniu przed czwartkowym spotkaniem. Zmiennicy zrobili sporo pracy, ale nie udało im się odwrócić losów meczu. Musimy teraz zrobić szybką odnowę, analizę meczu i w pełni skupić się na starciu z Cracovią.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław