Wydarzenia

Lavička: Drużyna cały czas walczyła

2020-09-12 22:45:00
- Szanujemy zdobyty punkt, bo już przed meczem mówiłem, że choć Lech cały czas czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, to zawsze pokazuje jakość i jest wymagającym rywalem - mówił Vitezslav Lavička na pomeczowej konferencji prasowej.
Lavička: Myślę, że kibice, którzy oglądali ten mecz na stadionie albo w telewizji musieli być zadowoleni. Obie drużyny chciały grać w piłkę, pokazywały jakość i sporo zaangażowania. Trzeba docenić, że drużyna mimo straconych bramek cały czas walczyła i dążyła do tego, aby uzyskać korzystny wynik. Szanujemy zdobyty punkt, bo już przed meczem mówiłem, że choć Lech ciągle czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, to zawsze pokazuje jakość i jest wymagającym rywalem. 
 
Lech w ostatniej fazie spotkania faktycznie był nieco lepszy, ale dlatego, że my kończyliśmy mecz bez jednego zawodnika. Israel Puerto złapał kontuzję, a my nie mieliśmy już możliwości dokonania zmiany. Dlatego powtarzam, że musimy szanować zdobyty punkt.
 
Mamy grupę zawodników, którzy mają zdrowotne problemy. Oczywiście nie jest to optymalna sytuacja, ale musimy sobie z nią poradzić. Są też jednak pozytywne wiadomości, jak np. dzisiejszy powrót Dino Stigleca, czy występ Rafała Makowskiego, który ostatnio zmagał się z urazem. 
 
Z ostatnich informacji, które uzyskałem od Israela Puerto i naszych fizjoterapeutów, pojawił się problem mięśniowy. Jutro zawodnik przejdzie szczegółowe badania. Po nich będziemy wiedzieć więcej. 
 
Jesteśmy zadowoleni z ostatnich wzmocnień, które udało nam się przeprowadzić. Marcel Zylla ma za sobą dopiero dwa treningi z drużyną. Bartłomiej Pawłowski dotychczas ćwiczył wyłącznie indywidualnie, ale zapewne jutro spotka się z drużyną na treningu wyrównawczym.
 
Autor: Dawid Antecki, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław