Wydarzenia

Lavička: Graliśmy zbyt pasywnie

2020-10-18 15:00:00
- Wiedzieliśmy, że gospodarze będą walczyli o pierwszą wygraną u siebie i czeka nas trudny mecz. Zadecydowało to, że Wisła bardziej chciała w drugiej połowie. W końcówce graliśmy zbyt pasywnie - mówił Vitezslav Lavička na konferencji prasowej po meczu z Wisłą Płock
Vitezslav Lavička: Nie jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego meczu. Nie tylko z wyniku, ale też z naszej gry. Chcieliśmy grać tak, jak robiliśmy to z Cracovią. Była przerwa reprezentacyjna, ale zawodnicy wyglądali w jej trakcie bardzo dobrze. Wiedzieliśmy, że gospodarze będą walczyli o pierwszą wygraną u siebie i czeka nas trudny mecz. Zadecydowało to, że Wisła bardziej chciała w drugiej połowie. W końcówce graliśmy zbyt pasywnie. Przeciwnik czekał na swoje szanse i jedną z nich wykorzystał. Straciliśmy bramkę chwilę po tym, jak sami byliśmy bliscy objęcia prowadzenia po strzale Roberta Picha. Dla nas jest to rozczarowanie, ale trzeba pogratulować Wiśle zwycięstwa.
 
Nasz występ nie był dobry. Oczekiwałem, że drużyna utrzyma poziom z ostatniego meczu, ale nie pokazaliśmy tego dzisiaj. Musimy więcej pracować. To nie pierwszy mecz na wyjeździe, gdzie brakuje nam jakości i pewności siebie, byśmy mogli lepiej kontrolować spotkanie. Musimy nad tym pracować i poprawić w przyszłości.
 
Bartek Pawłowski krok po kroku adaptuje się do naszej drużyny. Ma doświadczenie i jakość. Miał dzisiaj swoje momenty, ale potrzeba mu jeszcze większego zgarnia z zespołem.
 
Lubambo Musonda grał w reprezentacji swojego kraju. Po powrocie do Polski przeszedł jeszcze badania na obecność koronawirusa. Dziś go nie było, ale wynika to tylko z tego, że mamy teraz trzy mecze w małym odstępie czasu i będziemy potrzebować go na spotkanie z Legią.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław