Wydarzenia

Lavička: Każdy mecz będzie finałem

2020-06-19 15:00:00
- To, że możemy być w górnej ósemce jest zasługą pracy całego sztabu. Każde kolejne spotkanie jest dla nas finałem. Pierwszy mecz gramy z Legią, która jest jednym z bardziej utytułowanych klubów w Polsce. Mają bardzo mocno zespół, ale podchodzimy do tego tak jak zawsze. Idziemy krok po kroku, mamy szacunek do przeciwnika. Jest to dla nas wyzwanie, ale będziemy walczyć o zwycięstwo - mówił Vitezslav Lavička na konferencji prasowej przed meczem z Legią Warszawa.
Vitezslav Lavička: Na każdy mecz mamy swój plan, ale trzeba zobaczyć jak to będzie wyglądało w trakcie spotkania. Czasem bywa tak, że przygotowana jest jakaś zmiana, a zdarzy się kontuzja i trzeba zareagować inaczej. Jestem zadowolony z tego, że mamy chłopaków, którzy są gotowi do gry i nie ma w zespole żadnych ciężkich kontuzji.
 
Wszyscy wiedzieliśmy, że Filip Marković to piłkarz, który ma umiejętności i doświadczenie z dobrych europejskich lig. Gdy do nas dołączył, miał braki kondycyjne. Przydarzały mu się kontuzje, ale krok po kroku pracował w treningu. Już w trakcie zimowego obozu na Cyprze pokazywał się z dobrej strony, a teraz w ostatniej części sezonu gra bardzo dobrze i jesteśmy zadowoleni z tego, jak pracuje dla drużyny.
 
Guillermo Cotugno to dobry piłkarz. Ma problemy, w końcówkach meczów łapie skurcze, przez co musimy robić zmiany, których nie chcieliśmy dokonywać. Zrobił badania, mamy już wyniki. Czekamy jeszcze na dodatkowe badania. Mamy nadzieję, że Guillermo szybko wróci do treningu i będzie mógł grać. 
 
To, że możemy być w górnej ósemce jest zasługą pracy całego sztabu. Każde kolejne spotkanie jest dla nas finałem. Pierwszy mecz gramy z Legią, która jest jednym z bardziej utytułowanych klubów w Polsce. Mają bardzo mocno zespół, ale podchodzimy do tego tak jak zawsze. Idziemy krok po kroku, mamy szacunek do przeciwnika. Jest to dla nas wyzwanie, ale będziemy walczyć o zwycięstwo.
 
Mateusz Cholewiak wykonał świetną robotę w Śląsku. Jest to dobry zawodnik i ma bardzo dobry charakter. Dla niego i dla nas będzie to szczególne spotkanie. Co do stałych fragmentów, to przygotowujemy je na każdy kolejny mecz. Analizujemy grę przeciwnika i staramy się wykorzystać słabe punkty. Nad stałymi fragmentami pracuje cały sztab szkoleniowy i zobaczymy, jak to będzie wyglądało w meczu.
 
Mecz Legii w Zabrzu przyniósł nam dodatkowe informacje, pokazał, jak blisko siebie są drużyny w PKO Ekstraklasie. Legia przegrała ostatnie spotkanie, ale są konsekwentni, mają jakość i będą chcieli zdobyć trzy punkty. Tak jak mówiłem, dla nas będzie to wyzwanie i wierzę, że nasza drużyna jest dobrze przygotowana na ten mecz. 
 
Adrian Łyszczarz i Łukasz Broź mieli ciężkie kontuzje kolana. Wykazują duże zaangażowanie, bardzo chcą wrócić do gry. Ważny jest dobry balans, by zaadaptowali się ponownie do treningów. Adrian to młody zawodnik i ma w sobie dużo energii. Łukasz jest bardziej doświadczony. Obaj bardzo dobrze pracują na treningu. Łukasz Broź jako członek rady drużyny daje wsparcie zawodnikom, nawet gdy nie znajduje się w dwudziestce meczowej. To ważne, że wszyscy pracują, by osiągnąć wspólny cel. 
 
Przemek Bargiel to bardzo pozytywnie nastawiony zawodnik. Teraz jest poza dwudziestką, ale między naszymi młodzieżowcami są bardzo małe różnice i każdy może się znaleźć w kadrze. Szanuję jego charakter, pracę na treningach i profesjonalizm. Kwestią czasu jest, kiedy zrobi postęp i znajdzie się w dwudziestce meczowej.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław