Wydarzenia

Lavička: Koncentracja jest taka sama

2019-09-23 18:00:00
Przed meczem pucharowym z Widzewem Łódź o najbliższym spotkaniu oraz wymagającym tygodniu opowiedział Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław.
Vitezslav Lavička: Jesteśmy równie mocno skoncentrowani przed Pucharem Polski, jak przed meczami w ekstraklasie. Przygotowujemy się tak samo, mieliśmy analizę gry Widzewa, dziś wyjeżdżamy na mecz i jutro chcemy zagrać z takim samym pragnieniem zwycięstwa jak w lidze. 
 
Wiem, że Widzew to w Polsce sławny klub, z bogatą historią. Rozumiem również sporą rywalizację między naszymi klubami i kibicami. To będzie dla nas wymagający mecz, jednak chcemy się przygotować tak, aby zrobić dobrą robotę i awansować.
 
Wiele lat temu, w 1983 roku, jako zawodnik Sparty, grałem przeciwko Widzewowi. To były dobre mecze, mam dobre wspomnienia z tego.
 
Chcemy utrzymywać dobrą drogą, którą idziemy w tym sezonie i zrobić dobry wynik w Łodzi. Wiemy, że terminarz jest trudny, napięty i myślę o tym, że zrobimy trochę rotacji w składzie. Dziś mieliśmy ostatni trening i jutro podejmiemy decyzje.
 
Mecze w Łodzi i Kielcach są blisko siebie, nie byłoby sensu wracać z Łodzi do Wrocławia i za chwilę znowu do Kielc, dlatego zdecydowaliśmy się nie wracać po meczu pucharowym i potrenować w Gutowie. Zrobimy taki mały obóz i popracujemy przed meczem z Koroną.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław