Wydarzenia

Lavička: Legia ma sporo jakości

2019-08-02 14:00:00
Przed Śląskiem trzecie spotkanie sezonu PKO Ekstraklasy. Wrocławianie w Warszawie zagrają z Legią. Przed meczem na konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał trener WKS-u, Vitezslav Lavička.
Vitezslav Lavička: Daniel Szczepan miał lekki uraz po meczu z Wisłą i dlatego nie zagrał z Piastem. W tym tygodniu normalnie trenował z drużyną i jest dostępny na kolejne spotkanie. Jestem zadowolony, że wszyscy nasi napastnicy są przygotowani i rywalizują na treningu.  Dla mnie to jest dobra informacja, ale dopiero jutro podejmiemy decyzję, kto zagra z Legią. Erik Exposito zrobił świetną robotę w meczu z Piastem i istnieje szansa, że to właśnie on zagra w podstawowym składzie, jednak decyzja jeszcze nie zapadła. 
 
Oglądałem wczorajszy mecz Legii. Każde spotkanie w eliminacjach europejskich pucharów jest trudne. Legia grała pragmatycznie. Wygrali u siebie i na wyjeździe zagrali tak, żeby awansować. Myślę, że przeciwko nam pokażą się z innej strony. Mają szeroką kadrę, bardzo dobrych, jakościowych zawodników, więc będzie to dla nas trudne wyzwanie. 
 
Zrobiliśmy dzisiaj analizę przeciwnika i trening taktyczny. Powiedzieliśmy, że zawodnicy mogą obejrzeć mecz Legii w europejskich pucharach, ale nie było to obowiązkiem. Każde spotkanie jest inne. Przeciwko nam w Warszawie z pewnością zagra bardzo dobra drużyna. 
 
Legia nie jest jeszcze ustabilizowana, ale ma sporo jakości. Początek sezonu jest bardzo trudny dla tych zespołów, które grają w kwalifikacjach europejskich pucharów. Jesteśmy skoncentrowani na sobie, mamy szacunek do przeciwnika, ale chcemy osiągnąć dobry wynik. Taka jest nasza filozofia. Podchodzimy z szacunkiem do każdego przeciwnika, ale w każdym meczu gramy o zwycięstwo.
 
Jak na razie wygraliśmy tylko dwa mecze. Przed nami jeszcze 35 kolejek. Kiedy chodzę po Wrocławiu, kibice pozytywnie reagują i jest to bardzo przyjemne uczucie. Jestem zadowolony z atmosfery na ostatnim meczu. Nasi fani dali nam wsparcie i dzięki temu mogliśmy odwrócić losy meczu z Piastem w końcówce. 
 
Zawodnicy walczą o miejsce w składzie. Są też młodzieżowcy, którzy ciężko trenują i czekają na swoją szansę, ale decyzję co do wyjściowej jedenastki podejmiemy jutro. Jeśli chodzi o Israela Puerto, w tym tygodniu trenował z drużyną, ale były to dopiero jego pierwsze takie treningi, więc nie będzie jeszcze gotowy na najbliższe spotkanie. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław