Wydarzenia

Lavička: Mam dobre odczucia z tego meczu

2020-01-25 20:15:00
- Całe spotkanie trzymaliśmy organizację gry na wysokim poziomie. Jeden walczył za drugiego i ze względów psychologicznych to jest ważne zwycięstwo dla naszej drużyny - mówi po wygranej z Ufą Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław. WKS pokonał Rosjan 1:0 w swoim drugim sparingu podczas obozu na Cyprze.
Vitezslav Lavička: Mam dobre odczucia z tego meczu. To dlatego, że całe spotkanie trzymaliśmy organizację gry na wysokim poziomie. W pierwszej połowie mieliśmy według mnie większą kontrolę nad piłką. Współpraca funkcjonowała jak należy, budowaliśmy akcje cierpliwie i dokładnie. W drugiej części gry nie kontrolowaliśmy już wydarzeń tak dobrze jak w pierwszej, ale bardzo dobrze wyglądała nasza współpraca w defensywie. Przeciwko Teplicom zrobiliśmy kilka taktycznych błędów na boisku, dziś pod tym względem było lepiej. Byliśmy skoncentrowani i przy stałych fragmentach gry, i przy dynamicznych akcjach rywala. Jeden walczył za drugiego i ze względów psychologicznych to jest ważne zwycięstwo dla naszej drużyny.
 
Oczywiście to, że Wojciech Golla musiał zejść z boiska nie jest dla nas dobre. Wojtek jutro wróci do Wrocławia, przejdzie badania i zobaczymy, co one wykażą. Musimy poczekać na wyniki, by móc powiedzieć coś więcej, dlatego chcemy, by wrócił do Polski szybciej i mógł wcześniej przejść niezbędne badania.
 
Piotrek Samiec-Talar dał nam pozytywny sygnał. To młodzieżowiec, cały czas się uczy, ale dziś pokazał dużo pracy na boisku, był aktywny. Zawsze swego rodzaju bonusem dla napastników za ich pracę jest efektywność. Pokazał to przeciw Miedzi, strzelił gola, dziś miał trochę szczęścia, ale również zaliczył trafienie. Znalazł się w odpowiednim miejscu, piłka rykoszetem odbiła się od niego i z tego była bramka.
 
Jestem zadowolony, że młodzieżowcy są tutaj razem z nami na obozie. Dla nich to bardzo ważne, bo każdy trening z I drużyną to dla nich doświadczenie i nauka. Niektórzy już pokazali się na boisku podczas dwóch sparingach, w tym trzecim mamy zaplanowaną rotację w trakcie spotkania i będzie większa szansa dla pozostałych, by pokazali się na murawie.
 
Erik Exposito jest jest bardzo zmobilizowany, zawzięty i wszyscy jesteśmy zadowoleni, że krok po kroku robi postępy w powrocie do najwyższej dyspozycji po kontuzji. To pozytywne dla nas. Coraz więcej pracuje w treningach i jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to możliwe, że pojawi się na kilka minut podczas trzeciego sparingu na Cyprze, z FK Lipawą.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław