Wydarzenia

Lavička: Mamy różne warianty

2019-10-18 10:30:00
Na konferencji prasowej przed meczem z Rakowem Częstochowa, na pytania dziennikarzy odpowiedział Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław.
Vitezslav Lavička: Krzysztof Mączyński to kapitan i bardzo ważny zawodników dla naszej drużyny. Miał kontuzję i mocno pracował, by wrócić na boisko. Teraz trenuje normalnie z drużyną i jest przygotowany na mecz. Mateusz Cholewiak ma problem mięśniowy i trenuje indywidualnie. Mamy jednak jeszcze kilka dni do meczu - zobaczymy w jakim będzie stanie i zdecydujemy czy będzie gotowy. Lubambo Musonda jest przygotowany, trenuje z drużyną. Są duże możliwości w ofensywie. Robert Pich może zagrać na środku i na skrzydle. Również Filip Marković jest przygotowany na różne pozycje, także mamy wiele opcji.
 
Mieliśmy czterech stoperów, teraz jest ich mniej, bo Wojtek Golla musi pauzować za kartki, a Piotr Celeban doznał kontuzji, grając w drugim zespole. Jest to trochę problem, ale damy radę. Mamy różne warianty, między innymi Mariusza Pawelca, ale i inne możliwości na tej pozycji. Nie będziemy zdradzać teraz wszystkich pomysłów.
 
Dino Stiglec robi dobrą robotę na lewej obronie. Wiemy, że wcześniej występował na środku w Słowenii, gdy grał w trójce obrońców. To również jedna z możliwości, ale decyzje podejmiemy później.
 
Przydała nam się przerwa na mecze reprezentacji. Mieliśmy kilka kontuzji w zespole, a teraz był czas, by zawodnicy wrócili i potrenowali. Mieliśmy wolny weekend, niektórzy zagrali w rezerwach, wszystko było wyważone. Trwa długi tydzień, bo mecz dopiero w poniedziałek. Jest możliwość treningu, analizy i przygotowania się do kolejnego spotkania.
 
Przemysław Płacheta to profesjonalista, po meczach kadry przyjechał w dobrym nastroju. W pierwszym meczu zagrał 75. minut, w drugim 15. Pracował dodatkowo z trenerem Polczykiem. Jest przygotowany i pozytywnie nastawiony.
 
Raków Częstochowa jest nową drużyną w lidze, ale to ustabilizowany zespół. Ma swój styl gry i dobrą organizację. Grają na trzech lub pięciu obrońców, z wahadłowymi. To trudny przeciwnik dla każdej drużyny. Analizowaliśmy swoją i ich grę, robiliśmy w treningu rzeczy, które chcemy wykorzystać w meczu. Mamy szacunek do Rakowa, ale przede wszystkim chcemy osiągnąć dobry wynik na wyjeździe.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław