Wydarzenia

Lavička: Mamy swoje ambicje

2020-09-17 15:30:00
- Mecz z Pogonią będzie dużym wyzwaniem i tak jak zawsze mówię - mamy szacunek do przeciwnika, ale mamy również swoje ambicje na to spotkanie - zapowiada Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław, przed meczem z Pogonią Szczecin. Spotkanie w sobotę.
Vitezslav Lavička: Przygotowujemy się do tego meczu tak jak do każdego przeciwnika. Pokazujemy zawodnikom fragmenty meczów rywala, jego mocne i słabsze strony, stałe fragmenty gry. Wiemy, że Pogoń to zespół bardzo dobrze zorganizowany, ambitny. Pokazują swoją jakość w ataku, szybko przechodzą do ofensywy, są agresywni. Ostatnio przeciwko Wiśle udowodnili, że mają mocny charakter, walczyli do ostatnich sekund i zdobyli bramkę na wagę remisu. Ten mecz będzie dużym wyzwaniem i tak jak zawsze mówię - mamy szacunek do przeciwnika, ale mamy również swoje ambicje na to spotkanie.
 
Sytuacja w drużynie jest szczególna. Jak wiemy, mieliśmy kłopot z kontuzjami na początku sezonu, aktualnie dochodzą jeszcze problemy związane z COVID-em. Jako trener jestem zadowolony, gdy oglądam trening i widzę, jakie jest nastawienie zawodników, całego sztabu trenerskiego oraz wszystkich w klubie. To pozytywne. Przygotowujemy się jak na każdy inny mecz.
 
Bartłomiej Pawłowski trenuje z nami od niedawna, ale już po pierwszym spotkaniu z nim widziałem jego doświadczenie i zaangażowanie. Potwierdza to na treningach, pokazując swoją jakość i na pewno będzie to wzmocnienie naszej ofensywy. To zawodnik, który może grać na obu skrzydłach i mam nadzieję, że już z Pogonią będzie gotowy do gry.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław