Wydarzenia

Lavička: Naszym celem było zwycięstwo

2020-10-21 20:30:00
- Do każdego meczu idziemy z celem walki o zwycięstwo. Dziś się nie udało, zrobiliśmy dużo roboty, ale Legia pokazała więcej jakości - mówi Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław po porażce WKS-u w Warszawie z Legią (1:2).
Vitezslav Lavička: Pod względem wyniku nie zrobiliśmy postępu w porównaniu do meczu w Płocku.  Graliśmy jednak inny mecz, z innym przeciwnikiem. Mierzyliśmy się z drużyną, która ma swoją wysoką jakość i styl gry. Walczyliśmy o swój sukces, o zwycięstwo. Trzymaliśmy dobrą organizację i aktywność, gra była wyrównana, ale łatwo straciliśmy pierwszą bramkę po rozpoczęciu drugiej połowy. To był pozytywny impuls dla Legii. Druga bramka była wynikiem ich jakości i aktywności w ofensywie. Mieli za dużo stałych fragmentów, zabrakło nam lepszej organizacji, mieliśmy spóźnioną reakcję. Nie wszystko było w naszej grze złe, mieliśmy też dobre rzeczy, zareagowaliśmy, wykorzystaliśmy ich błąd, strzeliliśmy na 1:2, ale w końcówce zabrakło nam jakości i czasu, żeby zrobić lepszy wynik. Z naszej strony gratulacje dla Legii.
 
Nie zgadzam się, że za długo czekaliśmy za zmianami. Pytaliśmy w przerwie zawodników, jak się czują. Czuli się dobrze, organizacja naszej gry też była dobra. Negatywnym impulsem była stracona bramka, szybko po rozpoczęciu gry. Zrobiliśmy dużo zmian w drugiej połowie i one były pozytywne, dały dużo energii i walczyliśmy o zwycięstwo.
 
Nasze DNA nie jest takie, by grać na wyjeździe na remis. To może opinia dziennikarza, ale my gramy z szacunkiem dla rywala, jednak do każdego meczu idziemy z celem walki o zwycięstwo. Dziś się nie udało, zrobiliśmy dużo roboty, ale Legia pokazała więcej jakości. Ale w naszej filozofii nie ma gry na remis.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław