Wydarzenia

Lavička: Nie możemy być zadowoleni

2020-07-15 23:15:00
- Nie możemy być zadowoleni z naszego występu przeciw Jagiellonii dzisiaj. Ostatni mecz z Lechią będzie o to, by utrzymać czwarte miejsce. Musimy poprawić grę, żeby to się udało - mówi Vitezslav Lavička po spotkaniu z Jagiellonią w Białymstoku (1:2).
Vitezslav Lavička: Wrócili dziś do nas Chrapek i Mączyński, to jedni z najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie. Nie tylko im, ale całemu naszemu zespołowi, nie funkcjonowała jednak dzisiaj organizacja gry. Przegrywaliśmy pojedynki, brakowało nam jakości. Stworzyliśmy kilka sytuacji, ale wykorzystaliśmy tylko jedną. Nie możemy być zadowoleni z naszego występu przeciw Jagiellonii dzisiaj. Ostatni mecz z Lechią będzie o to, by utrzymać czwarte miejsce. Wiele drużyn jest blisko w tabeli i musimy poprawić naszą grę, by to się udało.
 
Dankowski zastąpił Musondę ze względu na kontuzję Lubambo. Kamil jest przygotowany, ma doświadczenie, pracował na swoje szanse. Ostatnio zagrał końcówkę z Pogonią, dziś pojawił się od początku. Nie możemy teraz powiedzieć, czy Musonda będzie gotowy na spotkanie z Lechią. Zrobimy maksimum,, by tak było, ale nie możemy tego zapewnić.
 
Bergiera zabrakło na ławce rezerwowych ze względu na rywalizacje. Miał swoje okazje, ale nie wykorzystał ich tak, jak on sam i my byśmy chcieli. Inni też czekają na szanse i dziś pojawili się na ławce. Rywalizacja wśród młodzieżowców trwa nadal.
 
Płacheta to chłopak z dużym potencjałem. Jest młodzieżowcem, który na poziomie Ekstraklasy gra pierwszy sezon, ale widać, że bardzo dużo pracuje - i na treningach, i podczas meczów. Dziś też tak było, choć miał sytuacje, które mógł lepiej wykorzystać. A jeśli chodzi o pytania o jego przyszłość to kwestia następnych tygodni.
 
Najważniejsze dla nas teraz jest jaka będzie sytuacja zdrowotna w drużynie po dzisiejszym meczu. Zawodnicy zostawili na boisku dużo energii, jest końcówka sezonu i nie jest łatwo walczyć. Mamy długą drogę do Wrocławia, a przez następne dni skupimy się na odnowie i przygotowania do meczu z Lechią.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław