Wydarzenia

Lavička: Nie pokazaliśmy jakości

2019-12-20 20:40:00
Ostatni mecz roku nie skończył się dla Śląska szczęśliwie. WKS uległ Cracovii 0:2. - Nie mieliśmy dziś odpowiedniej jakości z przodu, by zareagować i odpowiedzieć. Gratulacje dla Cracovii, wygrał dziś lepszy zespół - mówi trener Vitezslav Lavička.
Vitezslav Lavička: Myślę, że Cracovia wygrała, bo pokazał więcej jakości. Pierwsza połowa była według mnie wyrównana. Obie drużyny walczyły, miały swoje okazje. W drugiej połowie, zwłaszcza na początku, gospodarzy mocno nas przycisnęli. Pierwszy kwadrans był dla nas trudny i Cracovia zasłużenie objęła prowadzenie. Drugi gol to stały fragment gry, wiedzieliśmy, że to mocna strona rywala, ale nie zatrzymaliśmy jej w tym przypadku. Nie mieliśmy dziś odpowiedniej jakości z przodu, by zareagować i odpowiedzieć. Gratulacje dla Cracovii, wygrał dziś lepszy zespół.
 
Zrobiliśmy w tej części sezonu dużo dobrej roboty. Dziś się nie udało, ale pokazaliśmy dobrą grę w wielu spotkaniach. Teraz ważne będzie dobrze się zregenerować, odpocząć i dobrze przygotować się do kolejnej fazy sezonu.
 
Michał Chrapek to bardzo kreatywny zawodnik, ważna postać w środku pola, trudno go zastąpić. Dobrze łączy drugą linię z atakiem. Dzisiaj szybko z gry wykluczyła go kontuzja, żałujemy tego. Jutro przejdzie rezonans i zobaczymy, na ile poważna jest ta kontuzja. 
 
Mamy dwudziestu kilku zawodników, wszyscy dobrze pracowali w treningu, Musonda i Marković wyglądali na zajęciach bardzo dobrze. Potrzebowaliśmy energii i kreatywności w ofensywie, stąd takie zmiany. Lubambo nieźle wszedł na boisko, miał kilka dobrych sytuacji. Filip grał znacznie krócej, ale ta czerwona kartka to duży problem. Nie chcę teraz na gorąco oceniać, zrobimy analizę video.
 
Jesteśmy w trakcie drogi. Chłopcy robią dobrą robotę, zagraliśmy sporo dobrych meczów. Wiemy, czego nam brakuje, co poprawić. Drużyny w ekstraklasie są bardzo wyrównane, blisko siebie. Przed nami jeszcze bardzo ważna część sezonu, chcemy zrobić dobry okres przygotowawczy i walczyć o jak najlepsze pozycje w ostatniej fazie rozgrywek.
 
Na koniec chcę wszystkim życzyć spokojnych Świąt i do zobaczenia w następnym roku.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław