Wydarzenia

Lavička: Nie zrezygnowaliśmy, walczyliśmy do końca

2021-03-12 20:20:00
- Walczyliśmy o wyrównanie, pokazaliśmy charakter. W końcówce mieliśmy otwarty mecz, obie drużyny chciały wygrać, obie miały swoje sytuacje. Ostatecznie obie mają tylko jeden punkt, choć chciały trzy - mówi Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław, po meczu wyjazdowym z Cracovią (1:1).
Vitezslav Lavička: Graliśmy aktywnie w pierwszej połowie, budowaliśmy akcję od tyłu. Wiedzieliśmy, że będzie potrzebne dobre utrzymanie piłki. Brakowało nam jednak finalnego podania, dokładność w ostatniej fazie akcji nie była taka, by zrobić stuprocentową okazję. Graliśmy tak, ale po bardzo dobrym strzale rywali straciliśmy gola i musieliśmy gonić wynik. Reakcja chłopaków była pozytywna, nie zrezygnowaliśmy, pokazaliśmy charakter. Mogę być również zadowolony z nowej energii, jaką wnieśli z ławki nasi zawodnicy. Walczyliśmy o wyrównanie, w końcówce mieliśmy otwarty mecz, obie drużyny chciały wygrać, obie miały swoje sytuacje. Ostatecznie obie mają tylko jeden punkt, choć chciały trzy.
 
Nie zgodzę się, że nasz środek pola z Janasikiem i Scaletem jest zbyt defensywny. Oni przeciwko Legii pokazali, że wiedzą, jak grać w piłkę i dziś było to samo. Co do zmian - chcieliśmy wprowadzić nową energię z ławki. Chociażby Lubambo Musonda zagrał dobry mecz, ale potrzeba było zmian w ofensywie na ostatnią część meczu, stąd decyzja o zdjęciu jego i kilku innych piłkarzy z murawy i wprowadzeniu rezerwowych.
 
Mój ewentualny następca w Śląsku? To temat, o którym nie wiem i dlatego nie będę go komentować.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław