Wydarzenia

Lavička: Organizacja to podstawa

2020-10-23 15:00:00
- Jeżeli nasza organizacja będzie na dobrym poziomie i pokażemy pewność siebie, to będzie to dobra podstawa do uzyskania korzystnego wyniku - mówił Vitezslav Lavička, na konferencji prasowej przed meczem z Jagiellonią.
Vitezslav Lavička: Tak jak przy okazji każdego meczu musimy się w pełni przygotować. Teraz graliśmy dwa wyjazdowe spotkania w niewielkim odstępie czasu. Nie było łatwo zrobić odnowę i zregenerować się zarówno fizycznie, jak i mentalnie w tak krótkim czasie. Zrobiliśmy wszystko, żeby zawodnicy byli gotowi na mecz przeciwko Jagielloni. Wiemy, jak ważny będzie to mecz.
 
Każda porażka jest sygnałem, że trzeba się poprawić. Nie jest też tak, że wszystko było złe. Nie daliśmy rady wygrać w dwóch meczach wyjazdowych. Rozmawiałem z zawodnikami. Musimy utrzymać odpowiednią kondycję mentalną. Zawodnicy pracują dobrze, starają się wykorzystać każdą godzinę, by byli przygotowani w stu procentach na jutro i wykonali dobrą robotę. Mam nadzieję, że zdrowie dopisze i będziemy przygotowani.
 
Trener Jagiellonii jest bardzo doświadczony. Zgadzam się, że organizacja gry to podstawowa część dobrego funkcjonowania. Jeżeli nasza organizacja będzie na dobrym poziomie i pokażemy pewność siebie, to będzie to dobra podstawa do uzyskania korzystnego wyniku.
 
Impuls będzie potrzebny. Mecze następują szybko po sobie. Dziś mamy ostatni trening, przyjrzymy się zawodnikom i jutro podejmiemy ostateczną decyzję o tym, kto znajdzie się w kadrze meczowej i w podstawowym składzie.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław