Wydarzenia

Lavička: Powalczymy o dobry wynik

2019-09-13 14:30:00
- Mecze przeciwko nim nie układały się dla nas dobrze w poprzednim sezonie. Mamy do nich szacunek, ale chcemy pokazać swoją jakość i powalczyć o dobry wynik - mówił Vitezslav Lavička na konferencji prasowej przed meczem z Górnikiem Zabrze.
Vitezslav Lavička: Mateusz Radecki jest w treningu z drużyną, ale nadal ma dodatkowy indywidualny program. Dzisiaj mieliśmy trening taktyczny, jutro ostatnie zajęcia przed wyjazdem do Zabrza i wtedy też zdecydujemy, kto zagra w najbliższym meczu.
 
Jestem zadowolony z tego, jak Filip Marković pracuje na treningu. Widać, że to profesjonalista. Pracuje również indywidualnie nad swoją kondycją. Brakuje mu trochę ogrania meczowego, więc mamy plan, żeby zagrał jedno lub dwa spotkania w rezerwach.
 
Cieszę się, że Przemek Płacheta jest zdrowy. Zagrał bardzo dobry mecz w reprezentacji U21, gdzie zdobył bramkę i zaliczył asystę. Miał specjalny program szybkiej odnowy, a dziś już normalnie trenował z zespołem i jest przygotowany na mecz z Górnikiem. Nie jest już kontuzjowany i wrócił ze zgrupowania w dobrej formie mentalnej.
 
Teraz mamy szeroki skład. Jest tam wielka rywalizacja, ale jestem zadowolony z tego, jak piłkarze pracują na treningu. Zadaniem trenerów jest podjęcie właściwej decyzji co do wyboru składu meczowego. Mamy dużo młodych zawodników, którzy trenują i z nami i z drugim zespołem. Myślę, że nasze treningi dają dużo doświadczenia tym piłkarzom. Mamy przygotowany również trening indywidualny dla młodzieżowców. 
 
Chcieliśmy zrobić jedno spotkanie integracyjne. Jestem zadowolony z wyjścia na kręgle, bo piłkarze fajnie spędzili czas. To świetnie wpłynęło na zespół. Widok ze Sky Tower był bardzo ładny. Wiedziałem, że Wrocław to piękne miasto, ale świetnie było zobaczyć je z góry. Jest tu wiele wspaniałych miejsc.
 
Górnik ma dobrą drużynę. Jakość zawodników jest wysoka. Mecze przeciwko nim nie układały się dla nas dobrze w poprzednim sezonie. Mamy do nich szacunek, ale chcemy pokazać swoją jakość i powalczyć o dobry wynik. Analizowaliśmy mecze Górnika. Jest różnica w ich grze u siebie, a na wyjeździe. Jako trener, będę tam pierwszy raz, ale wiem, że ich kibice bardzo im pomagają i pełnią rolę dwunastego zawodnika. 
 
Paweł Barylski to mój bliski współpracownik. On pamięta ostatnie mistrzostwo tego zespołu. Jestem zadowolony, że mamy tak szeroką kadrę. Nie jest łatwo dla trenera, gdy jest mało zawodników w kadrze, ale gdy jest ich dużo, równie trudno podjąć dobrą decyzję jeśli chodzi o wybór składu. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław