Wydarzenia

Lavička: Pracujemy, by gra była bardziej efektywna

2021-03-18 15:30:00
- Wiemy, jak ważny jest dla nas sobotni mecz z Wisłą. Na treningach mocno pracujemy nad tym, by gra nie tylko była poukładana, ale bardziej efektywna, z większą pewnością siebie pod polem karnym przeciwnika - mówi Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław, przed sobotnim meczem z Wisłą Płock.
Vitezslav Lavička: Wiemy, jak ważny jest dla nas sobotni mecz z Wisłą. Ale i dla przeciwnika to bardzo istotne spotkanie. Analizowaliśmy ich grę, znamy ich mocne i słabsze strony, które będziemy się starać wykorzystać. Sobotnia konfrontacja rozstrzygnie.  W ostatnich naszych meczach, przeciwko Pogoni, Legii i Cracovii, potrafiliśmy zaprezentować naszą prawdziwą grę, to znaczy taką, jaką chcieliśmy pokazać, zgodną z założeniami. Na treningach mocno pracujemy nad tym, by gra nie tylko była poukładana, ale bardziej efektywna, z większą pewnością siebie pod polem karnym przeciwnika, dokładnością w ostatniej fazie akcji.
 
Przed meczem zawsze naszym celem jest zwycięstwo, przeciwko każdej drużynie. Taka jest nasza filozofia. Piłkarze muszą być mentalnie, fizycznie i taktycznie gotowi na mecz, by to osiągnąć. Taki mamy cel na bardzo dla nas ważne spotkanie z Wisłą.
 
Cieszy nas, że ci zawodnicy, którzy w Krakowie weszli z ławki w drugiej fazie meczu wnieśli nową energię i jakość na boisko. Jako sztab dokładnie obserwujemy jak piłkarze wyglądają nie tylko w meczach, ale i na treningach. Fabian Piasecki jest podbudowany po strzelonym golu, ale i Erik Exposito walczy o swoje miejsce. Jak zawsze jest rywalizacja w zespole. Oczywiście istnieje możliwość, że zagrają obaj, od początku lub w późniejszej fazie meczu.
 
Guillermo Cotugno złapał taką lekką kontuzję dzień przed meczem z Cracovią i nie mógł pojechać z nami na to spotkanie. Nasz sztab medyczny bardzo dobrze zareagował, zrobili maksimum, by był jak najszybciej gotowy i ostatnie treningi "Toto" pracował już na sto procent z drużyną. Na dzisiaj wygląda, że będzie przygotowany na mecz.
 
Pozytywnym sygnałem dla nas wszystkich jest powrót do treningów Krzysztofa Mączyńskiego i Rafała Makowskiego. Krzysiek to kapitan drużyny i jego energia oraz pasja są bardzo ważne na boisku i poza nim. To dobra wiadomość, że pracują z nami. W ostatnim meczu z Cracovią brakowało nam również Israela Puerto, który teraz znów trenuje z zespołem i będzie gotowy na starcie z Wisłą.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław