Wydarzenia

Lavička: Szliśmy mocno do przodu

2020-06-28 20:00:00
- Najcenniejsza dzisiaj jest dla mnie reakcja drużyny po straconych golach. Trochę nas zmroziło, że chwilę po wyrównaniu straciliśmy drugiego gola, z karnego, ale i tak chłopcy szli do przodu, po kolejne bramki. Ostatecznie ten wynik jest sprawiedliwy - mówi Vitezslav Lavička po remisie Śląska z Lechem (2:2).
Vitezslav Lavička: To był roller coaster. Pogoda była dzisiaj przeciwko piłce nożnej, obie drużyny chciały grać, ale na tej murawie było to trudne. Tak jak ostatnio mówiłem o charakterze drużyny, po wygranej z Cracovią, tak samo mogę powiedzieć dziś. Kolejny raz przegrywaliśmy, ale szliśmy mocno do przodu, chcieliśmy wyrównać i zwyciężyć. Bardzo to cenię. Szanujemy jakość rywala, mają bardzo dobry zespół i pokazali to. Trochę nas zmroziło, że chwilę po wyrównaniu straciliśmy drugiego gola, z karnego, ale i tak chłopcy szli do przodu, po kolejne bramki. Ostatecznie ten wynik jest sprawiedliwy.
 
Podziękowania dla kibiców, którzy przyszli i dali nam wsparcie z trybun. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie ich jeszcze więcej i będzie razem dalej walczyć o jak najlepsze wyniki dla Śląska.
 
Zmiana na lewej obronie była spowodowana zdrowotnymi problemami Stigleca. Dziś rano nie czuł się dobrze, miał nieco podwyższoną temperaturę i stąd decyzja o Dankowskim w podstawowej jedenastce. Kamil wyglądał bardzo dobrze w treningu i nie mieliśmy wahania, by dać go do składu. Myślę, że zagrał dobry mecz.
 
Rzut karny jest wtedy, kiedy sędzia odgwiżdże. Nie ma więcej o czym mówić. Najcenniejsza jest nasza pozytywna reakcja po tym rzucie karnym.
 
Mączyński to kapitan, lider zespołu i typ zawodnika, który nie kalkuluje. Idzie na pełny gaz w każdym pojedynku, w każdym meczu. Dziś dostał kartkę, która oznacza dwa mecze przerwy, więc nie będzie go na boisku, ale da wsparcie chłopakom poza nim, będzie blisko drużyny. Szansę dostaną inni, którzy czekają na swoje okazje do gry.
 
Gąska był wykorzystywany w poprzednich meczach z ławki. Dziś postawiliśmy na innych zmienników, wszyscy dali nową energię na boisko, szliśmy wówczas do góry. Ale nie jest tak, że Damian jest odsunięty, nic podobnego. Szanujemy wszystkich w drużynie, każdy chce grać, każdy czeka na swoją szansę.
 
Jasne, byłbym bardziej zadowolony, gdybyśmy zachowali czyste konto. Trzeba widzieć jednak nie tylko nasze błędy, które będziemy chcieli poprawić pracą na treningu, ale zwrócić uwagę również na jakość przeciwnika. Lech jest dobry piłkarsko, ma zawodników z dużą jakością, sprytnych. Pokazał to dziś.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław