Wydarzenia

Lavička: Szykujemy się na wymagający mecz

2020-07-03 13:00:00
- Mamy pozytywny bilans meczów z Piastem w tym sezonie, ale to historia. Teraz nowe wyzwanie, mocny przeciwnik, który walczy o puchary. My tak samo, więc szykujemy się na wymagający, dobry mecz - mówi Vitezslav Lavička przed niedzielnym meczem z Piastem Gliwice.
Vitezslav Lavička: Prawda, wygraliśmy dwa razy z Piastem, mamy pozytywny bilans tych meczów, ale to wszystko jest już historia. Teraz nowe wyzwanie i nowy mecz dla obu drużyn. Szykujemy się na mocnego przeciwnika, który walczy o puchary. My tak samo. Czekamy więc na dobry, wymagający mecz. Wierzę, że nasi chłopcy będą zmotywowani tak jak pokazują to podczas treningu. Ani my, ani Piast, nie rywalizujemy w Pucharze Polski, więc będziemy w pełni skoncentrowani na ligowych spotkaniach, tak jak w niedzielę.
 
Nie jest tak, że podczas wyjazdów jesteśmy skupieni tylko na obronie własnej bramki i zremisowaniu. Nie. Zawsze jednak powtarzam, że drużyna musi być zbalansowana. Potrzebna jest dobra gra w defensywie, współpraca wszystkich formacji oraz jakość i pewność siebie w ataku. 
 
Sytuacja z bocznymi obrońcami jest taka, że Łukasz Broź krok po kroku powraca po poważnej kontuzji. Część treningu wykonuje z drużyną, część jeszcze indywidualnie ze względu na kolano. Z kolei Guillermo Cotugno dostał zgodę od lekarzy na trening z drużyną, ale jest jeszcze znak zapytania przed wykorzystaniem go w meczu. Trzeba poczekać na wyniki wszystkich badań, które miał przeprowadzone. Kamil Dankowski pokazał ostatnio, że jest zawodnikiem, którego może wystąpić na obu bokach obrony. Zrobił dobrą robotę i jest przygotowany na następne spotkanie.
 
Każdy mecz, w którym drużyna zwycięża jest dowodem dobrze wykonanej roboty. Trzeba widzieć też jakość przeciwnika i mieć świadomość, że nie zawsze można wygrać. To wszystko proces. Każdy punkt i każde zwycięstwo zdobyte podczas tych ponad 50 spotkań w Śląsku szanuję i doceniam. Były trudne chwile, przede wszystkim w poprzednim sezonie, gdy wszyscy w Śląsku walczyliśmy o utrzymanie. To były bardzo ważne mecze i punkty pod koniec sezonu. Szanuję każdą zdobycz wywalczoną podczas tej wspólnej roboty we Wrocławiu. Zawsze traktuje to jako nowe doświadczenie i nabieranie pewności siebie przez drużynę.
 
Na Stadionie Wrocław wiszą zdjęcia związane ze Śląskiem, historią klubu, nawiązujące do mistrzostw, pucharów. Są też zasłużeni koledzy trenerzy. To dobre, stanowi dla mnie, całego sztabu, zawodników i wszystkich w klubie motywację, by ciężko pracować i starać się nawiązać do tych sukcesów.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław