Wydarzenia

Lavička: To dla nas bardzo ciężkie chwile

2020-12-11 23:00:00
- W derbach walczy się do ostatnich sekund i to było widać. Tracimy punkt w samej końcówce i dla nas to teraz bardzo ciężkie chwilę. Musimy się jednak szykować do meczu z Wartą, by go wygrać - mówi Vitezslav Lavička po spotkaniu z Zagłębiem (1:2).
Vitezslav Lavička: W derbach walczy się do ostatnich sekund i to było widać. Trzeba pogratulować Zagłębiu, bo starali się do końca, strzelili dwa gole po stałych fragmentach i wygrali. Dla nas to bardzo ciężkie chwile. Widzieliśmy duże zaangażowanie z obu stron. Na początku meczu mieliśmy trochę szczęścia, rywal nie zdołał wykorzystać swoich okazji, a my zdobyliśmy bramkę po szybkim przejściu do ofensywy. W drugiej połowie brakowało nam jednak kontroli gry, lepszego utrzymania się przy piłce. Nie chcę mówić o decyzjach arbitrów, ale dla mnie ten rzut karny był sytuacją do sprawdzenia w systemie VAR. Nie chcę jednak mówić na gorąco zaraz po meczu. W końcówce popełniliśmy łatwy, niepotrzebny faul. Po rzucie wolnym piłka trafiła pod nogi piłkarza Zagłębia, on szybko zareagował i strzelił gola. Dla nas to bardzo trudne. Musimy pogratulować Zagłębiu i szykować się do kolejnego meczu, z Wartą.
 
Myślę, że dosyć dobrze funkcjonowała nasza organizacja gry, choć oczywiście nie w stu procentach tak, jak powinna. Brakowało nam jednak lepszej kontroli meczu, utrzymania się przy piłce, by przeciwnik więcej pobiegał w defensywie. Z obu stron było widać bardzo duże zaangażowanie, co naturalne w takich meczach. Tracimy punkt w ostatnich sekundach, a to zawsze jest złe. Rozmawialiśmy z zawodnikami chwilę w szatni po spotkaniu. Musimy się teraz skupić na ostatnim meczu przeciwko Warcie, by zdobyć trzy punkty.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław