Wydarzenia

Lavička: Walczyliśmy jeden za drugiego

2019-08-09 23:40:00
Wygrany 3:1 mecz z Lechem z Poznaniu skomentował trener Vitezslav Lavička. - Bardzo ważnym momentem była druga bramka. Szybko odzyskaliśmy prowadzenie, po tym jak Lech wyrównał. Mentalnie i psychologicznie to było niezwykle istotne - mówi szkoleniowiec WKS-u.
Vitezslav Lavička: Wszyscy widzieliśmy dziś dobry mecz w Poznaniu. To zasługa obu drużyn. Do tego atmosfera na stadionie była bardzo dobra. Szacunek dla kibiców obu drużyn i dziękujemy a wsparcie fanów z Wrocławia. Jestem pierwszy raz tutaj w Poznaniu i panowała dziś naprawdę piłkarska atmosfera.
 
Jestem zadowolony z wyniku, bardzo nas cieszy to zwycięstwo. Mieliśmy bardzo dobry start meczu, szybko strzeliliśmy pierwszego gola. Jednak dla mnie bardzo ważnym momentem była druga bramka. Szybko odzyskaliśmy prowadzenie, po tym jak Lech wyrównał. Mentalnie i psychologicznie to było niezwykle istotne. Podstawą zwycięstwa była oczywiście dobra praca całego zespołu i organizacja gry, która funkcjonowała należycie. Lech był groźny przy piłce, ma dobrych zawodników, ale nasi piłkarze walczyli jeden za drugiego i to był klucz do zwycięstwa.
 
W naszej grze nie brakowało dziś aktywności ani w obronie, ani w ataku. Lech dobrze utrzymywał się jednak przy piłce, zmieniał strony i wykorzystywał indywidualności w akcjach ofensywnych. Również dlatego trochę pracy miał Matus Putnocky. Poznałem go jako doświadczonego bramkarza, z dużą jakością. Wiem, że spędził w Poznaniu kilka ostatnich lat, ale podszedł do spotkania z dużym szacunkiem dla Lecha i dużą mobilizacją.
 
Mamy swoje plany, analizujemy przeciwnika i chcemy próbować czegoś nowego, stąd różne pomysły na przykład na rozpoczęcie gry od środka.
 
Jest w naszym zespole spora rywalizacja, na niektórych pozycjach dwóch-trzech graczy rywalizuje o miejsce w składzie. Dziś do jedenastki wszedł Łabojko w miejsce Chrapka, ponieważ chcieliśmy, by środek pola był pewniejszy. Chrapek jest ważnym zawodnikiem, dobrym technicznie i jest gotowy oraz brany pod uwagę do składu na mecz z Cracovią.  
 
Analizowaliśmy naszą grę przeciwko Legii w Warszawie. Dobrze funkcjonowaliśmy wtedy w obronie, ale brakowało jakości w ofensywie. Mieliśmy swoje szanse w tamtym meczu, jednak bez efektów. Dziś zaprezentowaliśmy większą pewność siebie, lepszą kooperację i jesteśmy z tego zadowoleni.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław