Wydarzenia

Lavička: Zadecydowały stałe fragmenty

2020-06-07 18:00:00
- W ostatniej części meczu Arka wykazała się dużym zaangażowaniem i po prostej grze rozstrzygnęła go na swoją korzyść. Dla nas to komplikuje sprawę, ale mamy jeszcze dwa spotkania i musimy utrzymać pozycję w grupie mistrzowskiej - mówił Vitezslav Lavička na konferencji prasowej po przegranym meczu z Arką Gdynia.
Vitezlav Lavička: Był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Gratulacje dla gospodarzy, walczyli do ostatniej sekundy spotkania. O wyniku zadecydowały stałe fragmenty. Strzeliliśmy jako pierwsi, kontrolowaliśmy mecz, a Arka starała się wywierać na nas presję i w końcu strzeliła gola po jednym ze stałych fragmentów. 
 
Wiedzieliśmy, że Arka umie stwarzać sobie sytuacje po dośrodkowaniach i ma zawodników, którzy dobrze grają w polu karnym. Dlatego właśnie na ostatnie minuty meczu na boisku pojawił się Kamil Dankowski. 
 
Uraz Damiana Gąski nie jest poważny. W tygodniu trenował indywidualnie. Od jutra spodziewamy się, że będzie gotowy, by trenować razem z zespołem. 
 
Guillermo Cotugno nie pierwszy raz miał problemy w końcówce meczu. Wynika to z tego, że występują jeszcze u niego braki kondycyjne. Dlatego zszedł w końcówce meczu z Rakowem i z tego samego powodu został zmieniony dzisiaj. 
 
Wiele meczów rozstrzyga się w końcówkach. Nie robiliśmy zmian, dopóki zawodnicy mieli w sobie energię i dokonaliśmy ich w momencie, gdy zaczęli mieć problemy ze skurczami mięśni. Chłopaki mają swoje zadania. Są możliwe chwilowe zmiany stron, tak jak w w przypadku Roberta Picha i Przemka Płachety, ale zdecydowaliśmy, by w drugiej połowie wrócili na swoje nominalne pozycje. 
 
Moja praca polega na przygotowaniu zespołu, a nie na analizie decyzji sędziowskich. Zrobimy analizę dzisiejszego spotkania. Były sytuacje, które mogliśmy lepiej wykorzystać, mogliśmy lepiej kontrolować przebieg wydarzeń. W ostatniej części meczu Arka wykazała się dużym zaangażowaniem i po prostej grze rozstrzygnęła go na swoją korzyść. Dla nas to komplikuje sprawę, ale mamy jeszcze dwa spotkania i musimy utrzymać pozycję w grupie mistrzowskiej. 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław