Wydarzenia

Lavička: Zmiany w składzie są możliwe

2021-03-11 11:00:00
- Jest możliwość, że zrobimy zmiany w składzie na mecz z Cracovią. Ci zawodnicy, którzy zagrali przeciw Legii, indywidualnie nie zagrali jednak źle - - mówi Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław, przed piątkowym meczem wyjazdowym z Cracovią.
Vitezslav Lavička: Jest możliwość, że zrobimy zmiany w składzie na mecz z Cracovią. Ci zawodnicy, którzy zagrali przeciw Legii, indywidualnie nie zagrali jednak źle. Poczekamy do ostatniego treningu i zobaczymy też, jaka będzie sytuacja zdrowotna. Mamy krótki cykl przygotowawczy do tego spotkania. Graliśmy w niedzielę, kolejny mecz w piątek, więc jest mniej przestrzeni na odnowę i regenerację, dlatego kwestia zdrowotna również będzie istotna przy układaniu składu. Niemniej - tak, jest możliwość zmian w wyjściowym składzie.
 
Tak jak mówiłem o Mateuszu Praszeliku ostatnio - on ma duży potencjał i duże ambicje. I kilka razy pokazał już swoje umiejętności. W tygodniu po Legii mocno pracował w treningu, robił dodatkowe rzeczy. Najważniejsza jest rozmowa z nim, mówienie mu o tym, co ma poprawić w treningu i meczu. Jest młody, uczy się krok po kroku, by jego potencjał piłkarski i charakter ciągle szły do przodu.
 
Spora część sezonu za nami, Cracovia ma swoje problemy, pamiętajmy, że zaczęła rozgrywki od pięciu minusowych punktów, co mentalnie było na pewno trudne. Ta drużyna ma jakość, wygrali Puchar Polski w poprzednim sezonie, teraz dalej są w grze, na pewno rozgrywki o puchar kraju są dla nich dużą motywacją, ale to nie znaczy, że zrezygnują z walki o punkty w Ekstraklasie. Analizowaliśmy ich grę, dobrze zaprezentowali się przeciw Rakowowi, byli dobrze zorganizowani i na pewno możemy oczekiwać od nich dużej walki i chęci zwycięstwa przeciwko nam.

To dla nas ważny mecz, ale nie on jeden będzie się liczył.  Przed nami 30 punktów do zdobycia, mamy ambicję, jakość i chcemy pokazać, że stać nas na utrzymanie miejsca w górnej części tabeli. Wszyscy śledzący Ekstraklasę wiedzą, że liga jest wyrównana. Przegraliśmy z liderem u siebie, ale mamy ogromną motywację, by zmobilizować siły i zapunktować na Cracovii.
 
Krzysztof Mączyński skończył już pracę z fizjoterapeutą podczas rehabilitacji.  Teraz mocno pracuje, trenując indywidualnie, krok po kroku wraca do normalności. Ma dużą motywację, przychodzi do szatni przed meczem i po, stara się dodawać pewności chłopakom. Najważniejsze, że jego kolano jest w porządku, nie jest spuchnięte. Idzie krok o kroku do przodu, tak jak ma zaplanowane. Pracuje z trenerem Polczykiem i jeśli wszystko będzie dobrze to kwestia tygodnia-dwóch, żeby był gotowy.
 
Po meczu z Legią Israel Puerto dołączył do pełnego treningu z zawodnikami.  Mieliśmy krótki tydzień, mamy jeszcze jeden trening przed wyjazdem do Krakowa, zobaczymy jak będzie po nim. Do tej pory Puerto był obecny na każdych zajęciach i czuł się dobrze, oby tak zostało.
Autor: Jędrzej Rybak, Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław