Wydarzenia

Lavička: Znamy jakość Lecha

2020-09-10 15:00:00
Znamy jakość tej drużyny, pokazali to w zeszłym sezonie. Mają dobrych piłkarzy, reprezentantów kraju i tym większa będzie ich mobilizacja, by zapunktować we Wrocławiu - mówił Vitezlav Lavička na konferencji prasowej przed meczem z Lechem Poznań.
Vitezslav Lavička: Zgadzam się, że Lech swoją grą zasługuje na więcej punktów. Znamy jakość tej drużyny, pokazali ją w zeszłym sezonie. Nie grali źle, w pierwszych dwóch spotkaniach tego sezonu wyglądali naprawdę dobrze. Pierwszy mecz przegrali po dwóch stałych fragmentach z Zagłębiem, u siebie po dwóch karnych z Wisłą Płock. Mają dobrych piłkarzy, reprezentantów kraju i tym większa będzie ich mobilizacja, by zapunktować we Wrocławiu.
 
Jest szansa, że niektórzy zawodnicy, którzy mieli problemy zdrowotne na początku sezonu, będą przygotowani, by być w dwudziestce meczowej. Zobaczymy, mamy jeszcze trening jutro. Dziś najbliżej tej dwudziestki jest Dino Stiglec, który krok po kroku wraca do pełnego treningu. Teraz jednak za szybko, by mówić o konkretach.
 
Trudno powiedzieć czy piłkarze są w lepszej formie niż na początku sezonu. Wiem jednak, że te dwa tygodnie na mecze kadry zostały wykorzystane na trening i pracę fizyczną. Drużyna mocno pracowała, głównie w pierwszym tygodniu. Młodzi zawodnicy, którzy nie byli wykorzystani w Ekstraklasie grali w drugim zespole, by złapać praktykę meczową. To bardzo ważne. Drugi tydzień to skupienie i przygotowanie na mecz z Lechem.
 
Gąska jest zawodnikiem z potencjałem i dostawał swoje szanse. Zarówno jego oczekiwania, jak i te z naszej strony były takie, że chcieliśmy więcej. Podjęliśmy decyzję, ze najlepiej będzie, jeśli trafi na wypożyczenie, by złapał pewność siebie i praktykę meczową. Nie jest odsunięty definitywnie, ale musi pokazać na poziomie 1. ligi swoją jakość.
 
Marcel Zylla jest jednym z młodych piłkarzy, który był obserwowany przez klub. Urodził się w Niemczech, ale pochodzi z Polski. Dziś, dwa dni przed meczem, pierwszy raz trenował z drużyną. Na razie za szybko, by powiedzieć, czy będzie dostępny w sobotę. Najważniejsze, że jest zdrowy. Krok po kroku będzie się integrował z drużyną. Może grać na pozycji numer 10, może na boku pomocy. Jest ambitny, rozmawiałem z nim i chce powalczyć o miejsce w składzie.
 
Autor: Jędrzej Rybak, Grzegorz Krawczyk, Fot. Jakub Hechner

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław