Wydarzenia

Lavička: Znów chcemy zagrać dla kibiców

2020-12-09 13:25:00
- Zaliczyliśmy dwa zwycięstwa, atmosfera w zespole jest dobra, nastawiona na robotę. Rzeczywistość jest taka, że nie może być kibiców na meczach, ale wiemy, że nas wspierają i w piątek znów chcemy zagrać dla nich - mówi Vitezslav Lavička trener Śląska Wrocław, przed derbowym meczem z Zaglębiem w Lubinie.
Vitezslav Lavička: Rzeczywistość jest taka, że nie może być kibiców na meczach i sądzę, że zarówno my, jak i nasz przeciwnik wolelibyśmy, by podczas derbów było inaczej. Z drugiej strony należy szanować to, że w ogóle możemy grać w Ekstraklasie przy tych wszystkich problemach, które wszystkie kraje mają z koronawirusem. Atmosfera takiego spotkania na pewno będzie inna. Mówiłem ostatnio, jak bardzo szanujemy i dziękujemy naszym kibicom, którzy wspierają nas w tym trudnym czasie. Pokazują to za pośrednictwem Internetu i innymi sposobami, widzimy to i w piątek znów chcemy zagrać dla nich.
 
Zawsze w piłce jest tak, że gdy drużyna złapie serię sukcesów, zwycięstw, to morale i mentalność idą do góry. Mieliśmy problem z meczami na wyjeździe, ale udało się to przełamać, zwyciężając z Podbeskidziem. Zrobiliśmy tam dobrą robotę, trzymaliśmy jedność i bardzo ważne, że potwierdziliśmy to przeciwko liderowi z Rakowa. Zaliczyliśmy dwa zwycięstwa, atmosfera w zespole jest dobra, nastawiona na robotę. Czuć też w chłopakach większą pewność siebie.
 
Może być tak, że któryś z nieobecnych ostatnio piłkarzy wróci do gry w piątek. Nie będę jednak na razie mówił o nazwiskach. Na pewno nie będzie to Wojtek Golla, co jasne, ale są piłkarze, którzy mogą mieć taką możliwość.
 
Zgadzam się, że gra Zagłębie jest skoncentrowana na ofensywie, mają dobrych zawodników w przednich formacjach, zwłaszcza na skrzydłach. Ważne będzie, by odpowiednio reagować w defensywie, zamykać przestrzenie, wspierać się wzajemnie. Zawsze powtarzam jednak, że przygotowujemy się całościowo, na cały zespół, nie poszczególne pozycje czy piłkarzy. Tak samo nie możemy się teraz skupić tylko na skrzydłowych Zagłębia. Mieliśmy analizę gry tej drużyny, pokazaliśmy piłkarzom ich mocne strony i co możemy wykorzystać.
 
Tak naprawdę cel na najbliższe spotkanie to dobry mecz i wynik z Zagłębiem. Jeśli to się uda to zrobimy kolejny krok w stronę tego, co mówiliśmy przed sezonem. Chcemy być w górnej części tabeli, mamy swoje ambicje, ale i szacunek do Zagłębie i każdego rywala. Mówię to przed każdy meczem i tak samo jest teraz.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Jakub Hechner

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław