Wydarzenia

Lavička: Zwycięstwo ciężkiej pracy

2019-07-20 20:00:00
Trener Śląska, Vitezslav Lavička, nie krył zadowolenia po wygranej inauguracji sezonu w meczu z Wisłą w Krakowie (0:1). - To jednak tylko jeden, pierwszy mecz. Trzeba pracować dalej - podkreśla jednak szkoleniowiec.
Vitezslav Lavička: Za nami pierwsza kolejka i jesteśmy zadowoleni, że mamy zwycięstwo na wyjeździe z Wisłą. Myślę, że to zwycięstwo ciężkiej pracy. Chłopcy bardzo mocno pracowali przez cały mecz. Dobrze broniliśmy, byliśmy aktywni w ofensywnie. Obie drużyny miały swoje szanse, ale my zdobyliśmy bramkę mamy trzy punkty. Zawodnicy walczyli jeden za drugiego, pokazaliśmy dobrą organizację gry i to wszystko sprawiło, że wygraliśmy.
 
Dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy. Matus Putnocky miał kilka bardzo dobrych i ważnych dla drużyny interwencji. Dino Stiglec? Pierwszy mecz i piękna bramka, dająca zwycięstwo. Z kolei Przemek Płacheta był aktywny w ataku, grał jeden na jeden i jestem z niego zadowolony. Cieszę się, że pozyskaliśmy tego piłkarza. Były możliwości, by sprowadzić bardziej doświadczonych graczy, ale postawiliśmy na młodego, z dużym potencjałem, który dziś pokazał. Zaznaczam, że to jest ciągle tylko jedna, pierwsza kolejka. Nic więcej.
 
Wybór składu to nie była łatwa decyzja. Wiemy, że w drużynie zaszło sporo zmian, ale wszyscy zawodnicy bardzo dobrze pracowali. Ich zaangażowanie było widoczne, również tych nowych piłkarzy. Nad niektórymi pozycjami zastanawiałem się dłużej, było 50 na 50 co do wyboru. Dziś jednak zwyciężyliśmy wszyscy. Ci z pierwszego składu, rezerwowi oraz ci, którzy nie zagrali. Podkreślam jeszcze raz - to jednak nadal tylko jeden mecz. Trzeba pracować dalej.
 
Chcę podziękować kibicom Śląska, którzy dziś nas wspierali. Fani obu drużyn stworzyli bardzo dobrą atmosferę.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław