Wydarzenia

Mączyński: Pokazaliśmy charakter

2019-07-28 20:00:00
- Nieważne, czy gramy z mistrzem Polski czy z beniaminkiem – bijemy się o każdy punkt. Dziś wygraliśmy dzięki zaangażowaniu całej drużyny – mówi po wygranym meczu z Piastem Gliwice Krzysztof Mączyński, kapitan Śląska Wrocław.
Krzysztof Mączyński: Na pewno to był bardzo ciężki mecz. Od pierwszych minut było widać, że Piast jest bardzo zdyscyplinowanym zespołem, ale w końcówce wyszedł nasz charakter. To cieszy, bo w końcówce poprzedniego sezonu właśnie tego brakowało. Kiedy przegrywaliśmy, to trudno nam było odwrócić losy meczu. Dzisiaj wyszło zaangażowanie całego zespołu. Szacunek dla wszystkich chłopaków, bo to był ciężki mecz.

Mateusz Cholewiak grał już na pozycji numer dziewięć. Ma duże walory jeśli chodzi o szybkość i właśnie to chcieliśmy wykorzystywać, natomiast Piast bardzo dobrze się ustawiał i trudno było zagrać prostopadle, żeby dać mu możliwość wyjścia sam na sam.

Ostatecznie liczy się efekt końcowy. Cieszą trzy punkty, bo tak właśnie sobie zakładaliśmy. Czekamy na kolejny mecz. Od samego początku przygotowań powiedzieliśmy sobie, że każdy mecz traktujemy jak walkę o życie. Nie chcemy dopuścić do sytuacji z poprzedniego sezonu ani z wcześniejszych lat. Bijemy się o każdy punkt, chcemy być tak samo zaangażowani jak w końcówce tamtych rozgrywek.

Liczy się najbliższy przeciwnik i nie ma znaczenia, czy to mistrz Polski czy beniaminek. Musimy po prostu walczyć. Czasami będzie to wyglądało lepiej, czasami gorzej. Dziś cieszy zaangażowanie chłopaków, bo dzięki temu wygraliśmy spotkanie.
Autor: Oliwia Stasiak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław