Wydarzenia

Magiera: Liczymy, że w sobotę stadion odfrunie

2024-03-01 10:30:00
W sobotni wieczór Śląsk Wrocław podejmie Widzewa Łódź w ramach 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Głos przed tym pojedynkiem zabrał trener Jacek Magiera.

O CHĘCI GRY W EUROPEJSKICH PUCHARACH:

Wiemy, w jakim miejscu znajduje się Śląsk. Mamy realną szansę na najwyższe cele w tym sezonie i o to będziemy walczyć. Chcemy zdobyć medal, który będzie gwarantował grę w pucharach. Chcemy również wzmacniać drużynę, chcemy, żeby ten klub pod każdym względem dorównywał najlepszym zespołom w kraju. Wiadomo, że w sporcie wiele rzeczy dzieje się niezaplanowanych. Nie mam powiedziane w umowie, o co gramy, natomiast zaznaczamy, żeby drużyna w każdym kolejnym była stabilna i regularnie rywalizowała z zespołami z górnej części tabeli.

O PROBLEMACH ERIKA EXPOSITO:

Jestem za bardzo doświadczonym człowiekiem, żeby na podstawie jednego zdjęcia wyrabiać sobie opinię. Rozmawiałem z Erikiem. Patrzymy na niego teraz przez pryzmat tego, że w tej rundzie nie mamy gola. Stąd pewnie „atak” na Erika. Wiemy doskonale, że ma kontrakt do czerwca. Czy podpisze, czy nie, to oceniałbym na 50 procent. Może odejść jako król Wrocławia. To świetny zawodnik, chłopak i lider. W poprzedniej rundzie ciągnął zespół. Dzisiaj jesteśmy w takim momencie, że wiele się o nim mówi. Jesteśmy od tego, aby mu pomóc. Drużyna też ma mu pomagać. Dla mnie cały czas realne jest jego ponad 20 goli. Liczę, że on to zrobi. Pracujemy, rozmawiamy. Mam go na co dzień i widzę jak jest. Liczymy na niego.

O NIEOBECNOŚCIACH NA MECZU Z WIDZEWEM:

Zazwyczaj się nie zdarzało, że plan, który mamy w ostatniej fazie zostaje zmieniony. Pomysł na ten mecz cały czas jest. Czy zagramy z Alenem na pozycji numer 6? Niekoniecznie. Tak mogę powiedzieć. Chcemy uzupełnić braki. Peter i Petr to silne osobowości w szatni i kręgosłup na boisku. Ci, którzy zagrają też mają jakość. Jeśli nic się nie wydarzy, to wyjdziemy takim składem, jaki mamy w planie.

O BURAKU INCE I JEGO GRZE W ŚRODKU POLA:

Nie chcę go profilować na bok, ani na środek. Zagrał z Zagłębiem na pozycji 8/10. Może tam grać. W większości przypadków rywalizuje z Piotrem Samcem-Talarem. Nie wykluczam, że pojawi się też w środkowej części boiska.


O NACISKANIU EXPOSITO PRZEZ PATRYKA KLIMALĘ:

Powiedziałem Patrykowi, żeby mnie nie zaczepiał w tym temacie. Ma się zająć sobą. Pracować i dać zespołowi jakość w meczu. Niezależnie czy będzie grał od początku, czy wejdzie w trakcie meczu. Każdy ma być gotowy. To przywilej bycia w tej drużynie. Wiem, że to są młodzi ludzie, którzy na wiele rzeczy patrzą inaczej. Jeżeli możesz coś zdobyć, to nie patrz na swoje ego, ale pomóż drużynie. Dzisiaj Patryk rywalizuje z najlepszym strzelcem Ekstraklasy. Próbowaliśmy ich razem, ale potrzeba czasu, żeby bardziej ich zgrać. Dzisiaj jesteśmy zespołem, który będzie grał jednym z nich. Być może w dalszej fazie meczu z dwoma napastnikami. Nie wykluczam żadnej sytuacji. Są kartki, choroby i inne kwestie. Zrobimy wszystko, żeby drużyna była skuteczna i wygrywała. Dla nas liczy się przede wszystkim wynik końcowy.

O MECZU WIDZEWA W PUCHARZE POLSKI:

Nie patrzę na to w ten sposób. W karierze miałem tyle meczów środku tygodnia i nikt się nie użalał. Jest to normalne. Nie upatruję handicapu przez mecz Widzewa w Pucharze. Patrzymy na siebie, na nasze przygotowanie i to, co jesteśmy w stanie zrobić.

O MOCNYCH STRONACH RYWALI:

Mieliśmy już analizę Widzewa. Pokazywaliśmy szanse, zagrożenia, możliwości. Nie chcę mówić na co zwracaliśmy uwagę. Zobaczymy, jak będzie z realizacją w trakcie meczu. To drużyna, która wygrała ostanie dwa mecze ligowe. To zespół intensywny, grający ofensywnie. Mają kilku piłkarzy, którzy indywidualnie potrafią zrobić dużo dobrego. Mamy myśleć o tym, co my możemy zrobić na boisku.

O POTRZEBNYM WSPARCIU:

Liczę, że będziemy czuć wsparcie w sobotę. Chciałbym, aby stadion odfrunął. Wsparcie dla zawodników jest bardzo potrzebne. Tym bardziej, że mamy realną szansę zdobyć wysokie miejsce w lidze. Doping może wykrzesać z zawodników jeszcze więcej i pomoże zdeprymować rywala. Liczę, że te ponad 20 tysięcy przyjdzie i będzie wspierać nas w tym spotkaniu

Bilety na spotkaniew z Widzewem Łódź możecie zakupić TUTAJ.

Autor: Bartosz Rabenda, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław