Wydarzenia

Magiera: Mieliśmy pełną kontrolę

2024-05-10 23:55:00
Po kapitalnej pierwszej połowie i mądrej grze w drugiej, Śląsk Wrocław odniósł wysokie zwycięstwo nad Cracovią. Przedstawiamy najciekawsze wypowiedzi trenera Jacka Magiery z pomeczowej konferencji prasowej.

PODSUMOWANIE SPOTKANIA:

 

Uważam, że to zasłużone zwycięstwo Śląska. Pełna kontrola meczu przede wszystkim w pierwszej połowie. Obserwując rywali, wiedzieliśmy, że bardzo ważne będą stałe fragmenty gry, zarówno w obronie jak i ataku. W ostatnich dniach poświęciliśmy dużo na to, aby dziś walczyć w polu karnym. Nasza jedenastka miała nam dziś dać przede wszystkim wzrost. Świetna sprawa, że już w drugiej minucie otworzyliśmy wynik i z każdą minutą graliśmy coraz luźniej, swobodniej. W przerwie pewne korekty, uwagi, wiedzieliśmy, że kluczem była defensywa. Skontrowaliśmy rywali w najlepszym momencie. Cieszę się, że gola strzelił Żukowski, który czekał na niego wiele miesięcy i włożył mnóstwo pracy, aby go zdobyć. Była dziś świetna atmosfera, dziś jeszcze chwile się pocieszymy, a od następnych dni szykujemy się do następnych meczów. 

 

Nie wiem, jak poważny jest uraz Paluszka. Obolały po tym meczu był Konczkowski, a skurcze łapały Petkova i Exposito. Od poniedziałku szykujemy się na misję Radomiak.

 

O SKUTECZNOŚCI:

 

Nie powiem, żeby treningi zmieniły się na bardziej czy mniej ofensywne. Cały czas działamy wedle swojego konceptu treningowego. Tutaj nie ma nic nowego w tym co robimy. Konsekwencja i plan przynoszą efekty, jakich oczekujemy. Pierwszy raz zdarzyło się strzelić 3 gole do przerwy i jestem z tego zadowolony.

 

O WYRÓWNANEJ LIDZE:

 

W meczu Ekstraklasy każdy chce wygrać. Każdy może wygrać z każdym. Nie można podchodzić do meczów zbyt optymistycznie. Wygraliśmy dziś, bo drużyna była konsekwentna. Ostatnie dwa dni treningowe poświęciliśmy Cracovii i przygotowaniom pod tę drużynę. Uważam, że jesteśmy elastyczni, jeśli chodzi o dobór systemu na poszczególne spotkania.

 

O PATRYKU KLIMALI:

 

Patrzę na niego tak samo, jak każdego innego zawodnika. Ma takie same szanse na grę jak każdy inny zdrowy piłkarz. W tej sprawie nie powiem nic nowego. Taka jest moja decyzja na dziś, Patryk ma pracować i być cierpliwy. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, jeśli chodzi o podejście do treningu.

 

O PRESJI NA JAGIELLONII:

 

Zawsze drużyna, która gra wcześniej, ma ten atut, że na spokojnie może przygotowywać się już do następnych meczów, a nie oglądać się na rywala. Po meczu z Ruchem Chorzów powiedziałem w szatni, że najbliższy tydzień jest bardzo ważny, aby mentalnie odbudować tę drużynę. Zdobyliśmy 6 punktów, ale to mało. Musimy również zapunktować w następnych meczach. 

 

O SKUTECZNOŚCI W PIERWSZEJ POŁOWIE:

 

W poprzednich spotkaniach również mieliśmy możliwość otwierania wyniku, ale nie chcę do tego wracać. Przy strzeleniu pierwszej bramki zawsze gra się łatwiej. Myślę, że Cracovia była gotowa grać na kontry, ale stracona bramka zmusiła ich do operowania piłką. Skuteczność jest bardzo ważna. Cieszymy się, że dziś mamy premierowe dwa gole Petrova i Żukowskiego. W pierwszej połowie skutecznie wykorzystaliśmy prawie wszystkie sytuacje, które mieliśmy. To jednak jest już historia. Liczy się to, jak teraz przygotujemy się pod względem fizycznym i mentalnym do meczu z Radomiakiem. Nie będzie to łatwy mecz, ale chciałbym, żeby był to mecz, w którym ponownie zrobimy komplet na Śląsk.

Pełny zapis pomeczowej konferencji:


Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław