Wydarzenia

Magiera: W sporcie liczy się tu i teraz

2021-08-11 18:00:00
- Najważniejsze jest nasze przygotowanie tu i teraz. To w sporcie jest najważniejsze. Masz szansę - wykorzystaj ją. Nie patrzymy na to, co było kilka lat temu, ani co będzie za tydzień - mówi Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław, przed rewanżowym meczem z Hapoelem Beer Szewa w III rundzie UEFA Conference League.
Jacek Magiera: Podjęliśmy już decyzję, kto zagra jutro w bramce, ale tę informacje najpierw przekażemy zawodnikom. Nie uważam warunków pogodowych za aż tak wielki atut gospodarzy jutrzejszego meczu. W Polsce też były upały w tym roku, w Chorwacji podczas naszego obozu przygotowawczego również. Adaptowaliśmy się do takich temperatur. Naszym celem jest awans do IV rundy i drużyna będzie tak przygotowana, by o ten awans walczyć. Co do rzutów karnych - nie trenowaliśmy dodatkowo tego elementu.
 
Na III rundę nie został zgłoszony Marcel Zylla, który jest kontuzjowany od dłuższego czasu, nie ma z nami również kontuzjowanego Waldemara Soboty oraz młodych zawodników - Javiera Hyjka, Kacpra Radkowskiego i Sebastiana Bergiera. Przyjechaliśmy z 22 zawodnikami, każdy z nich jest zdrowy i gotowy do gry.
 
Trudno na szali postawić, który zespół wśród naszych rywali był najmocniejszy. Każdy jest inny, każdy ma inną tożsamość, styl, zawodników. Wiadomo, że w każdej kolejnej rundzie wartość drużyny i jakość przeciwnika wzrasta. Nie patrzymy na to w ten sposób, kto jest faworytem danego meczu, a kto nie. Skupiamy się na sobie, na tym jak my będziemy przygotowani, by walczyć o awans. To nasz cel, priorytet i drużyna o tym wie.
 
Szechter jest silnym zawodnikiem, innym niż ten, który zagrał we Wrocławiu, ale nasz zespół i nasi obrońcy mają analizę gry rywali i dane, które mają pomóc w zatrzymaniu również tego piłkarza. Skupiamy się na skuteczności swoich działań - to jest najistotniejsze.
 
Nie można porównywać tego dwumeczu z tym, gdy prowadziłem Legię przeciwko Hapoelowi Tel Aviw. Ten jutrzejszy mecz decyduje o tym, kto gra dalej, to inna sytuacja. Byłem w Izraelu chyba trzy razy, również zgrupowanie reprezentacji Polski. Wiem, jak wygląda atmosfera na trybunach, wszystko, co dzieje się dookoła meczu, ale najważniejsze jest nasze przygotowanie tu i teraz. To w sporcie jest najważniejsze. Masz szansę - wykorzystaj ją. Nie patrzymy na to co było kilka lat temu, ani co będzie za tydzień.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław