Wydarzenia

Magiera: Wiemy, o co gramy

2021-04-29 15:00:00
- Wiemy, o co gramy. Zostały trzy mecze do końca sezonu. Do każdego spotkania mamy być przygotowani w stu procentach i gotowi, by walczyć o zwycięstwo - mówił Jacek Magiera na konferencji prasowej przed meczem z Zagłębiem Lubin.
Jacek Magiera: Bierzemy pod uwagę zmianę systemu. Podjęliśmy już decyzję, w jaki sposób zagramy. Czekamy jeszcze na utwierdzenie się w naszej decyzji do ostatniego treningu, który odbędzie się dziś na Stadionie Wrocław.
 
Występ Mariusza Pawelca jest możliwy. To doświadczony zawodnik, rozmawiałem z nim, tak jak z każdym innym piłkarzem Śląska o tym, że ma być gotowy do gry. Ma być przygotowany do spotkania w każdym aspekcie. Czy wyjdzie w podstawowym składzie? Zobaczymy. Na pewno jest gotowy, pali się do gry. Trenuje bardzo dobrze i intensywnie. Jestem zadowolony z jego dyspozycji. 
 
Konrad Poprawa sam poprosił o rozmowę. Poinformował mnie, że kontaktował się z nim dyrektor sportowy Legii Warszawa, w celu podpisania z nim kontraktu. Czytałem wypowiedź trenera Czesława Michniewicza, który stwierdził, że nie optuje za sprowadzeniem Konrada do klubu. To może świadczyć o tym, że Legia chce wykorzystać okazję, bo kończy mu się kontrakt, ale chyba nie ma do końca sprecyzowanego planu na tego zawodnika. Wiem też, że Legia wcześniej nie obserwowała go, jeśli chodzi o mecze w 2. lidze. My złożyliśmy Konradowi propozycję podpisania kontraktu bezpośrednio po moim dołączeniu do Śląska i ten kontrakt był ustalany z dyrektorem Sztylką. Jeśli chodzi o mnie, to zagwarantowałem mu, że będziemy dalej pracować nad jego rozwojem, ale decyzja należy do niego.
 
Analizujemy przeciwników, systematycznie zbieramy informacje. Znamy polską ligę i zawodników. Przede wszystkim będziemy się jednak koncentrować na sobie i na tym, jak możemy zagrać i jakie mamy możliwości. To jest dla mnie najważniejsze. Na odprawach pokazaliśmy zawodnikom, jakie zagrożenie może tworzyć Zagłębie Lubin.
 
Zagłębie na pewno dokładnie nas przeanalizowało. My chcemy kontynuować naszą pracę, nie schodzimy z drogi obranej w momencie, gdy dołączyłem do klubu. Chcemy się rozwijać, być skuteczni oraz budować akcje w ataku pozycyjny, który jest bardzo ważny i jednocześnie trudny do wyćwiczenia. Nie chcemy mieć wątpliwości, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji i taki przekaz płynie do zawodników. Wiemy, o co gramy. Zostały trzy mecze do końca sezonu. Do każdego spotkania mamy być przygotowani w stu procentach i gotowi, by walczyć o zwycięstwo.
 
Często rozgrywałem derby. Grałem w derbach Częstochowy, Łodzi i Warszawy. Na wszystkich spotkaniach był komplet publiczności i tego w tej chwili najbardziej brakuje. To mecze o wysoką stawkę. Jako trener grałem jedno takie spotkanie z Górnikiem Zabrze, gdy prowadziłem Zagłębie Sosnowiec. Wiadomo, że Zagłębie to klub z regionu, ale można taki mecz podpiąć pod derbowy. Wspominam te spotkania bardzo miło. Każdy mecz ma czegoś nauczyć i pozwolić cieszyć się grą. 
 
Trzeba się wystrzegać wszystkich błędów. Nie jest tak, że jeden błąd decyduje o zwycięstwie lub porażce. Każdy je popełnia. Nie ma meczów, w których nie znalazłoby się sytuacji, którą można było rozwiązać inaczej. Przegraliśmy w Częstochowie i wiemy, dlaczego tak się stało. Przeanalizowaliśmy to spotkanie. Pokazywaliśmy zawodnikom na odprawie, w jaki sposób mamy się dalej rozwijać jako zespół, który chce wygrywać mecze.
 
Od ostatniego meczu nic się nie zmieniło. Ci, którzy byli z nami w Częstochowie, są do mojej dyspozycji jutro. Wypadło dwóch zawodników ze względu na kartki, ale są inni i zrobią wszystko, by wygrać to spotkanie.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław