Wydarzenia

Marković: Byliśmy dziś lepsi

2020-01-25 17:50:00
- Ufa postawiła trudniejsze warunki po przerwie, ale weszliśmy na ten sam poziom i w przekroju całego meczu byliśmy lepsi - mówi Filip Marković, skrzydłowy Śląska, po pokonaniu zespołu FC Ufa w sparingu podczas obozu przygotowawczego na Cyprze.
Filip Marković: Graliśmy dziś naprawdę dobrze. Pierwszy mecz był trochę trudny, nogi były zmęczone po ciężkich treningach, dziś wyglądaliśmy już nieco lepiej. W okresie przygotowawczym najważniejsza jest ciężka praca i wykonywanie zadań, jakie stawia trener, ale mecze sparingowe też są bardzo istotne. Jeśli to wszystko zrobimy jak należy, wiosną przyjdą dobre wyniki.
 
W drugiej połowie Ufa grała bardzo dobrze. Mieli swoje szanse, ale jeśli już zagrażali bramce, to Daniel Kajzer radził sobie bez problemów. Ufa postawiła trudniejsze warunki po przerwie, ale weszliśmy na ten sam poziom, odpowiedzieliśmy. Trzeba pamiętać, że to siódmy zespół ligi rosyjskiej, bardzo wymagającej ligi, więc mierzyliśmy się z naprawdę mocną drużyną. Trzeba było sporo walczyć i biegać, ale byliśmy dziś lepsi od przeciwnika i to cieszy.
 
Miałem dwie okazje na bramkę, zwłaszcza ta druga była dobra. Powinienem uderzyć wcześniej, może z pierwszej piłki. Niemniej trzeba docenić, że świetnie zachował się bramkarz, błyskawicznie skrócił kąt. Żałuję, że nie trafiłem, ale skoro teraz nie wpadło, to wierzę, że bramki przyjdą w rozgrywkach ligowych.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław