Wydarzenia

Marković: Chcę pomóc drużynie

2020-02-24 17:00:00
Mecz z Zagłębiem Lubin będzie okazją dla Filipa Markovicia na pierwszym występ w rundzie wiosennej. Serb wraca do kadry zespołu po trzech meczach zawieszenia.
Marković obejrzał czerwoną kartkę w ostatnim meczu Śląska w 2019 roku z Cracovią. Został zawieszony na trzy spotkania i nie mógł zagrać z Lechią Gdańsk, Pogonią Szczecin oraz Górnikiem Zabrze. Serb może wrócić na boisko w derbowym starciu z Zagłębiem Lubin. - Po trzech meczach, w których nie mogłem zagrać, cieszę się, że wreszcie będę mógł wystąpić. W tym czasie ciężko trenowałem, by być w jak najlepszej dyspozycji - mówi Marković. 

W ciągu trzech ostatnich kolejek, pomocnik Śląska bacznie przyglądał się grze zespołu. Jakie są jego obserwacje? - Po każdym okresie przygotowawczym nogi są zmęczone i myślę, że widać już poprawę w naszej grze. Z każdym meczem jest coraz lepiej. Pierwsze spotkanie z Lechią było bardzo trudne, przegrywaliśmy 0:2 i zdołaliśmy zremisować. W ostatnim meczu graliśmy dobrze, zgarnęliśmy bardzo ważne trzy punkty i mam nadzieję, że w nadchodzących spotkaniach będzie jeszcze lepiej i osiągniemy nasz cel, jakim jest czołowa ósemka - zauważa Serb.
 
Rywalizacja o miejsce w pierwszym składzie Trójkolorowych jest bardzo duża. Jak Marković ocenia swoje szanse na grę w najbliższym spotkaniu? - Trener decyduje o tym, kto zagra w pierwszej jedenastce i z pewnością podejmie najlepszą decyzję dla drużyny. Jestem gotowy, by zagrać 10-15 minut, ale jestem również gotowy, by wyjść w pierwszym składzie. Najważniejsze dla mnie jest to, że mogę znów grać i chcę pomóc drużynie - komentuje pomocnik WKS-u.
 
Zagłębie Lubin, to w pewnym sensie wyjątkowy rywal dla Markovicia. To właśnie w spotkaniu przeciwko lubinianom zaliczył on swój ligowy debiut w barwach Trójkolorowych. - Pierwszy mecz w Śląsku grałem przeciwko Zagłębiu. Sześć miesięcy później, gdy wracam do gry, rywalem ponownie będzie ten zespół. To derby, trudny mecz, ale mam nadzieję, że zdobędziemy punkty - podsumowuje Marković.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław