Wydarzenia

Matsenko: Każdy jest głodny gry

2024-02-24 20:23:00
Śląsk Wrocław zremisował bezbramkowo z Lechem Poznań na ich obiekcie. Po meczu porozmawialiśmy z obrońcą WKS-u - Yehorem Matsenko.
Matsenko: Myślę, że zrealizowaliśmy nasz plan na to spotkanie. Czekaliśmy na kontrataki, na naszą szansę. Na przykład na taką, jaką mieliśmy w końcówce. Wszystko szło dobrze, tylko zabrakło trochę siły ze strony Klimali. Widziałem, jak obrońca go gonił. Myślałem, że odbije bardziej do boku, zrobi zwód, ale zrobił, co mógł. 
 
Gorący teren. Dzisiaj nie było większości naszych kibiców, prócz garstki, której bardzo dziękujemy za wsparcie. Mamy jeden punkt, szanujemy go i chcemy wrócić na zwycięską ścieżkę, która nas nakręca. Każdy chce być w pierwszym składzie, więc myślę, że należy szanować dzisiejszy punkt i cieszymy się, że tak dzisiaj zagraliśmy.
 
Poleciała butelka w moją stronę. Nie będę ukrywał, nic mnie nie trafiło, ale było blisko, więc nie wiem, jak zareaguje teraz komisja. W poprzednim meczu ze strony naszych kibiców również poleciała i zostali ukarani. Nie wiem, jak to teraz będzie. To nie jest moja rola. Ja tylko apeluję, żeby to zobaczyli, bo najważniejsze, aby nie dochodziło do takich sytuacji na stadionie. Tak jak mówiłem, butelka tylko przeleciała obok mnie, a jaka będzie decyzja komisji? Nie wiem.
 
Co sądzę o braku Pokornego i Schwarza w najbliższym meczu? Uważam, że każdy jest głodny gry. Widzę, że chłopaki poszli trenować od razu po końcowym gwizdku. Każdy chce grać. To jest fajny sezon, w którym mamy szansę zrobić coś historycznego. Myślę, że w tygodniu przepracujemy to, czego będzie od nas wymagał sztab. Każdy da z siebie "maksa’’. Środek boiska mamy bardzo mocny, więc myślę, że damy radę.

Kolejny mecz WKS rozegra w sobotę z Widzewem Łódź. TUTAJ możecie kupić wejściówki na to spotaknie.
Autor: Kacper Karolczyk

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław