Wydarzenia

Matsenko: Nie zabraknie nam determinacji

2024-03-15 10:00:00
Przed meczem 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Puszczą Niepołomice, na pytania dziennikarzy odpowiedzieli trener Jacek Magiera oraz piłkarz Yehor Matsenko. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi wypowiedziami ukraińskiego obrońcy.

O POWOŁANIU DO KADRY OLIMPIJSKIEJ 

 
Możliwość pojechania na Igrzyska Olimpijskie to dla mnie życiowa szansa. Już samo powołanie to spełnione marzenie. Czuję dumę, ale przede wszystkim chcę udowodnić, że na to zasłużyłem. Mam dobry moment w mojej karierze. Po raz pierwszy jadę na kadrę, to coś doprawdy niesamowitego, ale przede mną wciąż dużo pracy, jeśli rzeczywiście chcę być latem w Paryżu. 
 

O MECZU W BIAŁYMSTOKU 

 

Byłem z drużyną w Białymstoku, by ją wesprzeć i zobaczyć wszystko z innej perspektywy. Zrozumiałem, że trzeba docenić każdą minutę na boisku i godnie reprezentować Śląsk zarówno na murawie, jak i poza nią. Cieszę się, że już wracam do gry. Chcę pokazać trenerowi, iż jestem gotowy na mecz z Puszczą.  
 

O NOWYM KONTRAKCIE 

 
Nie rozmawiamy jeszcze o nowym kontrakcie (kończącym się w grudniu), ale najważniejsza jest dla mnie teraz gra. Chcę udowodnić wszystkim, że zasługuję, by pozostać tu dłużej, a mogę to zrobić tylko dzięki zaangażowaniu oraz prezentując się jak najlepiej na boisku.
 

O NADCHODZĄCYM MECZU Z PUSZCZĄ  

 
Pracujemy nad tym, by ponownie zachowywać jak najwięcej czystych kont. Potrzebujemy więcej poświęcenia i energii nie tylko od linii defensywnej, ale i całego zespołu. Do końca pozostało 10 spotkań, ale teraz skupiamy się na Puszczy. To niezwykle wymagający rywal, lecz pracujemy przez cały tydzień, by być gotowym na to wyzwanie. Wiem, że nie zabraknie nam determinacji.  
 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław