Wydarzenia

Mistrzowie świata przyjęli gratulacje od Prezydenta i Radnych Wrocławia

2019-11-22 20:30:00
Prezydent Jacek Sutryk oraz Radni Wrocławia owacją na stojąco przywitali drużynę Śląska Wrocław Blind Football podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej. Klubowi mistrzowie świata odebrali gratulacje, a w ramach podziękowań za wsparcie przekazali samorządowcom pamiątkowe, własnoręcznie podpisane koszulki.
Zawodnicy i trenerzy Śląska Wrocław Blind Football to autorzy jednego z najbardziej spektakularnych sukcesów sportowych w 2019 roku na Dolnym Śląsku. W kwietniu niewidomi i słabowidzący piłkarze trafili pod skrzydła Śląska Wrocław. W maju zdobyli Puchar Polski, pokonując w finale Wisłę Kraków Blind Football. Następnie przyszły znakomite występy na turniejach w Belgii i Czechach (gdzie zwyciężyli m.in. Borussię Dortmund) oraz wspólny trening z piłkarzami ekstraklasowego Śląska na Stadionie Wrocław. W październiku - z Radosławem Majdanem w bramce – wystąpili na klubowych mistrzostwach świata w Bułgarii. I choć daleko im było do foli faworytów, wrócili z zawodów ze złotymi medalami. 
 
W części inaugurującej czwartkową sesję Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Charłampowicz zapowiedział wystąpienie prezesa wrocławskiego klubu Piotra Waśniewskiego oraz kapitana zespołu blind footballu Roberta Mkrtchyana. Prezes Piotr Waśniewski przybliżył historię i sukcesy nowej sekcji WKS-u oraz opowiedział o pasji, którą został zarażony już podczas pierwszego spotkania z drużyną. Przedstawił także inne inicjatywy realizowane przez „klub bez barier”, czyli m.in. prowadzenie przy współpracy z Fundacją „Katarynka” audiodeskrypcji meczów na Stadionie Wrocław czy aktywizację osób z niepełnosprawnościami dzięki działaniom KKN-u. 
 
Kwestię łamania barier w życiu codziennym poruszył w emocjonalnym przemówieniu kapitan Robert Mkrtchyan, przekonując raz jeszcze, że blindfootbaliści Śląska „z wady wzroku uczynili zaletę”. Podkreślił również, jak ważna i uskrzydlająca wszystkich zawodników jest możliwość gry z herbem WKS-u na piersi. Na koniec zawołał: „Śląsk Wrocław klubowym mistrzem świata - melduję wykonanie zadania!”, po czym wszyscy obecni na sali nagrodzili drużynę długą owacją na stojąco. Następnie piłkarze wręczyli Prezydentowi Jackowi Sutrykowi oraz Przewodniczącemu Jarosławowi Charłampowiczowi pamiątkowe koszulki z podpisami mistrzów świata.
 
Jesteśmy z Was dumni!
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Sebastian Borowski

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław