Wydarzenia

Musonda: Ten tydzień nie dał nam tyle, ile chcieliśmy

2020-03-08 19:00:00
- Z pewnością trzy punkty w trzech meczach w trakcie tego intensywnego tygodnia to nie jest to, co chcieliśmy zdobyć. Zawsze chcemy więcej, zawsze gramy o jak najlepszy wynik. Taki jest futbol, niekiedy nie przynosi nam tego, czego pragniemy - mówi Lubambo Musonda po trzecim meczu WKS-u na przestrzeni tygodnia. Trójkolorowi zdobyli w tych spotkaniach trzy punkty.
Lubambo Musonda: Sędziowie czasem się mylą, niestety dla nas tym razem spotkało to naszą drużynę. Zostawiliśmy sporo sił na murawie, walczyliśmy naprawdę mocno, ale popełniliśmy też błędy. Nie wytrąci to nas jednak z rytmu, wrócimy do treningów, mocno popracujemy i w następnym meczu na pewno stać nas będzie na zwycięstwo.
 
Czujemy, że górna ósemka jest coraz bliżej, ale w każdej grze musimy dawać z siebie wszystko, by ostatecznie tam się znaleźć. Przeciwko Jagiellonii nie przybliżyliśmy się do celu, jednak wiemy, że stać nas na to i bardzo chcemy to osiągnąć.
 
Pierwsze odczucia z gry razem z Guillerme Cotugno mam dobre. Grał na lewej stronie, a to nie jest jego typowa pozycja, więc na pewno nie był to dla niego łatwy debiut. Wiem jednak, że występował już jako lewy obrońca w przeszłości i było widać, że to nie jest dla niego pierwszyzna. Uważam, że zrobił dobrą robotę w defensywie i starał się pomagać w ataku.
 
Z pewnością trzy punkty w trzech meczach w trakcie tego intensywnego tygodnia to nie jest to, co chcieliśmy zdobyć. Zawsze chcemy więcej, zawsze gramy o jak najlepszy wynik. Taki jest futbol, niekiedy nie przynosi nam tego, czego pragniemy. Nie będziemy się jednak załamywać, tylko walczyć dalej, by osiągać lepsze rezultaty niż w ostatnim tygodniu.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław