Wydarzenia

Olsen: Futbol jest dla nas radością

2022-10-29 22:45:00
W sobotni wieczór Śląsk Wrocław wygrał 2:1 (0:0) z Wisłą Płock w meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zwycięską bramkę zdobył kapitan Wojskowych, Patrick Olsen, tak skomentował to spotkanie.
Patrick Olsen: Od początku absolutnie przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem. Dobrze pracowaliśmy w pressingu, dobrze funcjonował nasz atak pozycyjny, dlatego też byliśmy bardzo niebezpieczni w pierwszej połowie. Mógła paść bramka dla nas, jednak potoczyło się to inaczej. Najważniejsze to wierzyć w swoje umiejętności, grać cały mecz z takim samym nastawieniem. My wierzyliśmy w to, że wygramy.

Dla mnie to było bardzo dobre spotkanie, kolejne takie zresztą, więc musimy to kontynuować. Musimy mieć świadomość, że mogą zdarzyć się wahania formy, ale najważniejsze, że jesteśmy na dobrej drodze i chcemy to kontynuować. Gdy grasz lepsze mecze, to od razu zmienia się optyka, na tym polega futbol. Dlatego jest dla nas radością, ale czasem potrafi też dać w kość. My teraz przeżywamy dobre momenty, czuję dużo radości grając w piłkę, zwłaszcza z tym zespołem - przechodzimy ciekawy proces, a mi sprawia przyjemność każdy dzień spędzony w klubie i mecze w weekendy.

To kolejny mecz, gdzie wyszedł nam taki comeback, wcześniej z Lechią Gdańsk było podobnie. Wierzymy w siebie, wspieramy się i wiemy o co walczymy do ostatniej minuty - takie rzeczy jak dziś właśnie mogą się zdarzyć. Oni też oczywiście mogli wyrównać, mieli jedną okazję, ale to my odzyskaliśmy zwycięstwo, to pokazuje jak jesteśmy silni mentalnie jako drużyna.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław