Wydarzenia

Olsen: Nie od razu Rzym zbudowano

2022-09-16 20:30:00
W meczu inaugurującym 10. kolejkę PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował z Piastem Gliwice 1:1. Tak to spotkanie dla nas skomentował Patrick Olsen.
Patrick Olsen: Czuję sie bardzo szczęśliwy z powodu pierwszej bramki dla Śląska. Tydzień temu to Erik miał taką możliwość, teraz przyszła moja kolej. Mogłem podjąć decyzję, czy chcę podejść do jedenastki, a czułem się na tyle pewnie, że chciałem to zrobić. Erik mi na to pozwolił, miło z jego strony. Ważne jest, aby w takich sytuacjach czuć pewność siebie, ja to miałem i to była dobra decyzja.

Moim zdaniem to był jeden z najlepszych meczów zespołu, od kiedy dołączyłem. To jest jednak frustrujące, bo mieliśmy dużo posiadania piłki, z tego też kreowaliśmy sytuacje, a oni mieli jeden stały fragment i z tego zdobyli bramkę. Myślę, że wszyscy musimy zachować cierpliwość w stosunku do tego projektu, stawiać krok po kroku - nie od razu Rzym zbudowano. Jesteśmy zespołem skonsturowanym na nowo, dziś zagrałem z Karolem u boku. To wspaniały młody zawodnik, który wykonał bardzo dobrą pracę, zagrał na solidnym poziomie. Myślę, że potrzebowaliśmy punktów, ale zagraliśmy bardzo dobrze i możemy grać w ten sposób. Wszyscy czuli się pewnie, zobaczyliśmy też inny styl, nie tylko walczyliśmy, ale też dołożyliśmy do tego piłkarską jakość.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław