Wydarzenia

Olsen: To jest najpiękniejsze w piłce

2022-10-19 22:45:44
Śląsk Wrocław wygrał w Poznaniu z Lechem 3:1 w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Tak to spotkanie skomentował dla nas kapitan Wojskowych, Patrick Olsen.
Patrick Olsen: Myślę, że świetną cechą tej drużyny jest to, że po słabym spotkaniu zawsze odkupujemy winy w kolejnym. To jest bardzo ważne, bo możesz wpaść w dziurę, stracić formę i już się z tego nie wygrzebać, tylko przegrywać. U nas jednak wiele mówi to, jak reagujemy na porażkę, jestem bardzo dumny z dzisiejszego występu drużyny. To co dziś graliśmy, to może nie był najpiękniejszy futbol, ale wyjątkowo walczyliśmy. Trzymaliśmy się razem, mocno współpracowaliśmy, czego nie zrobiliśmy w sobotę. To była ogromna różnica.

Chciałbym czasem zrozumieć, czemu tak się dzieje, że jesteśmy tak nieregularni. Ale to też jest najpiękniejsze w piłce, to co uwielbiamy, że jedziesz na teren mistrza i wygrywasz. Nie wiesz, czego się spodziewać - a my osiągneliśmy to, czego pragnęliśmy najbardziej, czyli wygraliśmy. Musimy grać tak, jak dziś, jak w innych spotkaniach, które wygrywaliśmy: wszyscy mieliśmy pozytywne podejście, wszyscy pragnęliśmy tego dla siebie i innych, pracowaliśmy jeden za drugiego, dużo komunikowaliśmy się. Tego potrzebujemy w tym zespole, w tym procesie będą słabsze momenty, ale najważniejsza jest reakcja i to, aby regularnie grać na tym poziomie.
Autor: Marek Wadas, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław