Wydarzenia

Patrick Olsen: W sobotę chcemy cieszyć się z wygranej

2024-02-28 14:00:00
W sobotnie popołudnie Śląska Wrocław czeka kolejne bardzo istotne spotkanie w PKO BP Ekstraklasie. Ekipa Jacka Magiery zmierzy się z Widzewem Łódź. O nadchodzącym starciu, grze w osłabieniu w środku pola oraz chęci zobaczenia po raz kolejny wypełnionego stadionu Tarczyński Arena rozmawiamy z pomocnikiem WKS-u, Patrickiem Olsenem.

Patrick, przed nami spotkanie z Widzewem Łódź. Wrócę jeszcze na chwilę do sobotniej rywalizacji z Lechem Poznań. Czyste konto i punkt na trudnym terenie dodały drużynie pewności siebie?

Myślę, że mimo tego gorszego początku w naszej grze wciąż jest dużo pewności. Złapaliśmy ją jesienią i w kolejnych meczach musimy to bardziej przekładać na punkty. Wywieźliśmy z Poznania cenny punkt. Zagraliśmy tam niezłe spotkanie, z dobrą energią. Chcemy, żeby to był początek naszego dobrego punktowania. W sobotę chcemy cieszyć się z wygranej z kibicami.

Nie udało się nam jeszcze strzelić gola w meczach ligowych w tym roku. To jest kwestia, nad którą pracujecie teraz najmocniej?

Oczywiście. Jestem pewny, że najważniejsze jest strzelenie tej pierwszej bramki i przełamanie serii. Wtedy poczujemy to, co wcześniej i kolejne bramki powinny wpadać łatwiej. Przed przerwą zimową byliśmy bardzo skutecznym zespołem, potrafiliśmy wykorzystywać swoje okazje. Dawało nam to punkty. Liczę, że szybko do tego wrócimy.Drużyna Widzewa lepiej rozpoczęła zmagania w tej rundzie. Ostatnie dwa mecze zakończyli zwycięstwami. Co możesz powiedzieć o tym przeciwniku?

Skupiam się przede wszystkim na sobie, a nie na rywalu. Patrząc na tabelę, to my mamy znacznie więcej punktów. Nie ma co się przejmować dwoma meczami. Najważniejsze, żebyśmy my z dobrym nastawieniem i formą wyszli na sobotni mecz. Zrobimy co w naszej mocy, żeby wygrać z Widzewem. Tak, jak zrobiliśmy to jesienią.

W sobotę zabraknie Twoich dwóch kolegów ze środka pola. Petr Schwarz i Peter Pokorny pauzują za żółte kartki. Ten mecz będzie dla Ciebie szczególnym wyzwaniem?

Nie podchodzę do tego meczu w ten sposób. Oczywiście, że świetnie rozumiem się z Petrem i Peterem, bo zagraliśmy ze sobą wiele spotkań. Takie rzeczy jak wykluczenia za kartki w futbolu się jednak zdarzają. Inni zawodnicy też dają dużą jakość i liczę, że w kolejnym meczu ten środek pola również będzie mocny.Nadchodzące spotkanie jest bardzo ważne dla naszych fanów. Można je porównać z derbami. Ty uczestniczyłeś dwukrotnie w tym sezonie w meczach przy pełnym stadionie. Pełne trybuny mocno pomagają?

Dla graczy, którzy są na boisku to jest niesamowite przeżycie. Usłyszeć tyle tysięcy fanów to coś niesamowitego. To były znakomite chwile, a przeciwnicy na pewno mieli trudniej. Chcielibyśmy wszyscy znów zobaczyć te 30 tysięcy kibiców na trybunach. Gra się wtedy łatwiej, z jeszcze większą energią. To jest bardzo pomocne.

Zawodnicy bardzo liczą na Wasze wsparcie w meczu z Widzewem. Wejściówki na to spotkanie kupicie TUTAJ.

Autor: Bartosz Rabenda, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław